Nařízená 30denní reklamační lhůta

Fórum » Státní zásahy » Nařízená 30denní reklamační lhůta

Odpovědět

Nařízená 30denní reklamační lhůta
19.7.2013 19:48:33, Šedák

Zdravím,

v současném stavu se mi často stává, pakliže není rozumná domluva s několika málo prodejci, že si firma vezme celých 30 dní na reklamaci. Byť oprava přístroje (výměna čehokoli) musí zabrat jen zlomek času.

Je tohle chování nějak podmíněno tím, že je to lhůta "zákonná" a "povolená" a chybí tam dostatečná motivace konkurovat si i rychlostí vyřízení reklamací? Nějak se nemohu dovtípit, proč by tento způsob konkurence nemohl běžně fungovat i v současném regulovaném prostředí.

Díky

Reagovat |  0 |  0
Re: Nařízená 30denní reklamační lhůta
19.7.2013 22:43:41, mrakoplas

Uživatel Šedák napsal:

Zdravím,

v současném stavu se mi často stává, pakliže není rozumná domluva s několika málo prodejci, že si firma vezme celých 30 dní na reklamaci. Byť oprava přístroje (výměna čehokoli) musí zabrat jen zlomek času.

Je tohle chování nějak podmíněno tím, že je to lhůta "zákonná" a "povolená" a chybí tam dostatečná motivace konkurovat si i rychlostí vyřízení reklamací? Nějak se nemohu dovtípit, proč by tento způsob konkurence nemohl běžně fungovat i v současném regulovaném prostředí.

Díky

nakupujte penazenkou, v dnesej internetovej dobe nie je problem najst predajcu, co s reklamaciami nerobi obstrukcie...

Reagovat |  0 |  0
Re: Nařízená 30denní reklamační lhůta
19.7.2013 23:13:04, Tibor Mach

Uživatel Šedák napsal:

Zdravím,

Díky

To s tou zákonnou dobou nedává moc smysl. Pokud by skutečně představovaly kratší lhůty konkurenční výhodu, i v případě, že je stanovena maximální hranice by se snažili firmy tu dobu snížit. A některé to dělají. Když máte třeba značkový počítač od dellu a zavoláte jim, že se rozbil, ale že ho prostě potřebujete, tak vám na ten měsíc (nebo tak dlouho, jak jim to bude trvat) dají náhradní. Záleží hodně na tom o co jde. Když reklamujete hudební přehrávač, tak bez něj se většina lidí dokáže měsíc obejít a tím pádem by se rychlejší reklamace spojená s vyššími náklady asi obvykle nevyplatila (na druhou stranu já jsem od Creative dvakrát reklamoval přehrávač, z toho jednou jsem si říkal, že bych se nedivil, pokud to neuznají, protože jsem si to alespoň částečně rozbil sám - spadlo mi to dost ošklivě na zem - a nikdy to netrvalo víc než 14 dní...a podruhé jsem dokonce dostal místo toho svého bez doplatku novější verzi s vyšší pamětí a dalšími vylepšeními, jelikož stará už se přestala vyrábět). Firma Koss na svoje sluchátka nabízí doživotní záruku a taky je obvykle reklamace dost rychlá....takže možná je to dokonce i tak, že prostě jste měl zrovna smůlu na špatné dodavatele. A nebo já štěstí :)

Reagovat |  1 |  0

Odpovědět

Přihlášení
Registrace

Hledání

RSS feed RSS feed (nadpisy) | RSS feed RSS feed (celé články) | Navštivte nás na Facebooku Navštivte nás na Facebooku | Navštivte nás na Twitteru Navštivte nás na Twitteru

Mises.cz, 2014   Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Ludwig von Mises Institut, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported .

Web by Petr Málek | Hosting by Softech | Base Camp

Cílem Mises.cz je ekonomická osvěta veřejnosti, takže uvítáme, když naše texty budete co nejvíce šířit.
Budeme rádi, když ale v rámci slušnosti uvedete, že text máte od nás. Děkujeme!
Šíření je možné pouze u našich vlastních textů. Pokud byl článek převzat nebo přeložen z jiného zdroje, šíření je možné pouze se souhlasem původního zdroje.

Názory prezentované na těchto stránkách jsou individuálními osobními názory jednotlivých přispěvatelů.
Provozovatel tohoto webu k nim nevyjadřuje žádný názor a nenese za ně žádnou odpovědnost.