Články autora Hynek Rk

  Socialismus v Rusku a Německu
Mises.cz: 22. května 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Socialismus by byl úplně nepraktický, kdyby byl ustaven jako celosvětový systém produkce, a tak připravený o možnost provádění ekonomických kalkulací. Omezený na jednu nebo několik zemí uprostřed světa kapitalistické ekonomiky je jen neefektivním systémem.

  Svoboda a vlastnictví (7/7)
Mises.cz: 16. května 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Zřetelným principem západní sociální filosofie je individualismus. Jeho cílem je vytvoření sféry, ve které může jednotlivec svobodně myslet, vybírat si a jednat bez toho, aby byl omezován zásahy sociálního aparátu donucení a útlaku, státem.

  Svoboda a vlastnictví (6/7)
Mises.cz: 12. května 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Kapitalismus učinil možným, aby člověk spořil, akumuloval kapitál a investoval jej. Propast, která v před-kapitalistické společnosti statusu a kasty separovala vlastníka majetku od chudých bez peněz, byla zúžena.

  Svoboda a vlastnictví (5/7)
Mises.cz: 7. května 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 4
Všechny ty řeči o koncentraci ekonomické síly jsou marné. Čím větší firma je, tím více lidem slouží, tím více závisí na potěšení spotřebitelů, mnoha, mas. Ekonomická síla je v tržní ekonomice v rukách spotřebitelů.

  Svoboda a vlastnictví (4/7)
Mises.cz: 3. května 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Svoboda, říkají bolševici, je buržoasním předsudkem. Obyčejný člověk nemá žádné vlastní ideje, nepíše knihy, neotvírá se herezi, a nevynalézá nové metody výroby. Chce si jen užívat života.

  Svoboda a vlastnictví (3/7)
Mises.cz: 27. dubna 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Socialisté by nikdy nenapálili voliče, pokud by jim otevřeně řekli, že jejich konečným cílem je spoutat je otroctvím. Pro obecné užití byli přinuceni pět neupřímnou chválu na tradiční chápání svobody.

  Svoboda a vlastnictví (2/7)
Mises.cz: 22. dubna 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 2
Uvnitř dílny a továrny vlastník - nebo v korporaci zástupce podílníků, prezident - je šéfem. Byla to tato velká ekonomická transformace, která změnila tvář světa.

  Svoboda a vlastnictví (1/7)
Mises.cz: 16. dubna 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Jak vypadaly názory na svobodu na konci 18. století? Rozhodně odlišně než naše dnešní představy o volnosti. Pojetí svobody bylo totiž poměrně oligarchické a svobody dosáhli jen někteří.

  A kdo by zachraňoval lidi v nouzi na moři?
Mises.cz: 12. dubna 2016, Hynek Rk, komentářů: 0
A kdo by zachraňoval lidi v nouzi na moři, kdyby nebylo státu a jeho donucení? Tak se může ptát mnoho lidí. Lze to dělat formou charity. A právě poslední způsob dodnes funguje ve Spojeném království a Irsku. Nevěříte? Tak tedy několik faktů.

  Sociolog Jan Keller a neviditelná ruka trhu
Mises.cz: 8. dubna 2016, Hynek Rk, komentářů: 3
Uvedenou knihu slovutného šamana Jana Kellera, který ví, co je pro vás dobré lépe než vy sami, lze především doporučit milovníkům humoru a pak vážným zájemcům o lidově tvořivou ekonomii.

  Bitcoin: Peníze budoucnosti
Mises.cz: 31. března 2016, Hynek Rk, komentářů: 2
V závěru roku 2015 se objevila kniha Bitcoin: Peníze budoucnosti od autorů Dominka Stroukala a Jana Skalického. Tato kniha pojednává o známé internetové měně bitcoin. Nejsem odborník na tuto měnu a vlastním jen 0.09 bitocionu, a proto chci tuto knihu spíše jen přiblížit.

  Sociolog Jan Keller a potřeby
Mises.cz: 25. března 2016, Hynek Rk, komentářů: 1
Tak jako jiní socialističtí myslitelé i sociolog profesor Jan Keller neuznává příliš potřeby jiných lidí. Potřebu například důležitých vitamínů lze dle něj například uspokojit bramborami a jablky.

  Murray Rothbard devadesátiletý
Mises.cz: 19. března 2016, Hynek Rk, komentářů: 0
2. března (2016) by byly devadesáté narozeniny Murraye Rothbarda. Kdyby žil, můžete si býti jisti, že by byl vzhůru celou noc, procházejíce výsledky (volebního) super úterý.

  Laura Hillier, RIP
Mises.cz: 11. března 2016, Joseph T. Salerno (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
20. ledna 2016 18letá Laura Hillier zemřela obklopená svou rodinou, když čekala na transplantaci kmenových buněk k léčbě její akutní myeloidní leukémie. Laura nezemřela kvůli nedostatku kostní dřeně dárců, ale kvůli dlouhé čekací listině na lůžko, ačkoliv dárce měla nalezené.

  Socialismus a válka
Mises.cz: 5. března 2016, Ludwig von Mises (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
Socialisté trvají na tom, že válka je jedním z mnoha zel kapitalismu. V nastávajícím ráji socialismu, tvrdí, nebudou více války. Samozřejmě mezi námi a touto mírovou utopií budou ještě vybojovány nějaké občanské války. Ale s nevyhnutelným triumfem komunismu všechny konflikty zmizí.

  Kontrola pobírání sociálních dávek v ČR? Jednou za uherský rok
Mises.cz: 28. února 2016, Hynek Rk, komentářů: 0
Ve článku se zaměřím na v článku popsanou četnost kontroly pobírání sociálních dávek, a to konkrétně dávek v hmotné nouzi. Jedná se o příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení a mimořádnou okamžitou pomoc.

  A Short History of Man od H. H. Hoppeho
Mises.cz: 22. února 2016, Hynek Rk, komentářů: 9
V roce 2015 vydal Ludwig von Mises Institut z Alabamy další knihu ekonoma, filosofa a libertariána H. H. Hoppeho. V tomto příspěvku ji chci trochu přiblížit.

  Proč diskriminovat?
Mises.cz: 18. února 2016, Walter Block (přidal Hynek Rk), komentářů: 0
V minulých dobách říci někomu, že diskriminuje, platilo za kompliment. Dnes, v našich politicko-korektních časech, diskriminace implikuje rasovou a/nebo sexuální nenávist.

  Sociolog Jan Keller a trh práce
Mises.cz: 12. února 2016, Hynek Rk, komentářů: 24
Citace z knihy Abeceda prosperity nám dovoluje nahlédnout myšlenkový svět mistra Kellera, který se podobá myšlenkovému světu jiných socialistických buditelů. Tento svět se skládá z předpokladu toho, že výrobní faktory a produkty nejsou vzácné, ale jsou dostupné v nekonečném množství.

  Sociolog Jan Keller a ekonomové jako obhájci otrokářství
Mises.cz: 6. února 2016, Hynek Rk, komentářů: 14
Víte, že podle sociologa profesora Jana Kellera jsou ekonomové v podstatě obhájci otroctví? Ne, pak neznáte jeho odborný výklad v jeho knize Abeceda prosperity pod heslem Lidský zdroj.

Stránky: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 další stránka »
 

Přihlášení
Registrace

Hledání

Hynek Rk

Profil autora Hynek Rk

Doporučujeme

Ludwig von Mises: Hospodářská politika

Hospodářská politika
Ludwig von Mises
170 Kč


 

RSS feed RSS feed (nadpisy) | RSS feed RSS feed (celé články) | Navštivte nás na Facebooku Navštivte nás na Facebooku | Navštivte nás na Twitteru Navštivte nás na Twitteru

Mises.cz, 2016   Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Ludwig von Mises Institut, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported .

Web by Petr Málek | Hosting by Softech | Base Camp

Cílem Mises.cz je ekonomická osvěta veřejnosti, takže uvítáme, když naše texty budete co nejvíce šířit.
Budeme rádi, když ale v rámci slušnosti uvedete, že text máte od nás. Děkujeme!
Šíření je možné pouze u našich vlastních textů. Pokud byl článek převzat nebo přeložen z jiného zdroje, šíření je možné pouze se souhlasem původního zdroje.

Názory prezentované na těchto stránkách jsou individuálními osobními názory jednotlivých přispěvatelů.
Provozovatel tohoto webu k nim nevyjadřuje žádný názor a nenese za ně žádnou odpovědnost.