Mises.cz

Mises.cz

Jak přispět?

Jak jste si mohli všimnout, Mises.cz funguje na zcela bezplatné bázi; naším cílem je, po vzoru amerického Mises Institute, využít nevídaných možností, které nám přináší Internet, a zpřístupnit myšlenky libertarianismu a rakouské ekonomické školy co nejvíce lidem. Nechceme odrazovat potenciální příznivce svobody a dobrovolnosti zpoplatněním obsahu, ke kterému se většina nově příchozích staví velmi skepticky a svůj názor obvykle změní až po důkladném přečtení velkého množství textů a diskusí.

Lidé znalí rakouské ekonomie však jistě chápou, že zadarmo bohužel nemůže být nic na světě; aby nemuseli náklady na provoz webu nést uživatelé, je třeba, aby tak činil někdo jiný. V současnosti jsme to hlavně my, autoři Mises.cz. Správa webu pochopitelně stojí peníze, ale především čas, jenž je třeba i na psaní článků; LvMI tedy leží na bedrech nadšenců. Libertarianismus nás baví a veškerou činnost zde vykonáváme s láskou a rádi. Čas je ale pro každého z nás vzácný; pokud chceme tyto stránky i celý institut nadále rozšiřovat a zlepšovat naše služby, potřebujeme, aby se do této aktivity zapojilo více lidí.

Jak můžete pomoci?

Nebojte, nemusíte se hned stát spisovatelem a psát ekonomické texty (i když takové samozřejmě uvítáme s otevřenou náručí); možností je však více a vybrat si může určitě každý:

1/ Přispívejte do diskusí

Vytvořit článek, to chce aspoň několik hodin, ale příspěvek do diskuse lze napsat za pár minut. Pokud tématu, které se v diskusi probírá, rozumíte, nebojte se přispět k objasnění nějakého problému nebo k vyvrácení chybného argumentu. Toto platí jak pro komentáře pod články, tak i pro diskuse na našem Facebooku i kdekoliv jinde. Už dnes je možné v diskusích pozorovat opakující se přezdívky – lidi, kteří trpělivě odpovídají na dotazy, ačkoliv nejsou autory článků. Za takovou pomoc velmi děkujeme.

2/ Šiřte naše myšlenky dál

Určitě máte kamarády, kteří mají kladný vztah ke svobodě. Zmiňte se jim o rakouské škole, odkažte je na naše stránky, dejte jim přečíst něco od Rothbarda, Misese, Bastiata a dalších autorů; ideálně nějaký krátký a úderný esej, k magnum opus o 1500 stranách se třeba dostanou později. Užitečný může být i náš výběr toho nejlepšího v sekci Základy; je určen těm, kdo chtějí co nejméně číst a co nejvíce se dozvědět.

Do této kategorie patří i šíření prostřednictvím Facebooku. Sdílejte tedy zajímavé odkazy (ať už naše nebo své vlastní) se svými kamarády, pozvěte je na naší facebookovou stránku. V diskusích na jiných serverech nebo na vašich vlastních stránkách se na náš institut Mises.cz odkazujte – nejen, že k nám přilákáte lidi, ale zlepšíte naši pozici ve vyhledávačích.

3/ Pošlete nám bitcoinový příspěvek

Používáte-li Bitcoin, můžete přispět k chodu Mises.cz zasláním libovolné částky na adresu:
1FCpmityEBTZC3khRq4BSNxxoQj9V5yyHA
z QR kódu:
QR code containing our BTC address

4/ Pište články

Máte-li čas a cítíte-li se znalí nějakého tématu, velmi nám pomůžete, když nám poskytnete k vydání nějaký váš článek, případně váš překlad existujícího článku; text může být dlouhý nebo krátký, můžete napsat jeden týdně nebo jeden ročně – nemáme žádná omezení, záleží jen na vás. I kdybyste měli přispět jen jedním článkem za celý život, tato pomoc pro nás bude prospěšná.

V případě zájmu o napsání článku nás kontaktujte na info@mises.cz.

Předem děkujeme!

Jak vidíte, možností pomoci je celá řada; věříme, že (skoro) každý člověk ve (skoro) každé životní etapě si dokáže z této nabídky vybrat aspoň jeden způsob, který je pro něj vyhovující. Už se tedy těšíme, až i díky vašemu přispění opět rozšíříme aktivity institutu Mises.cz k nepoznání! Děkujeme!

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed