Mises.cz

Mises.cz

Petr Málek

obrázek autora
články literatura
Jak bývá zvykem, tak ačkoliv mám vystudovanou ekonomii, k myšlenkám rakouské ekonomické školy jsem se dostal náhodou. Na VŠ člověk obvykle narazí tak na jeden až dva kurzy, které mají s rakouskou ekonomickou školou něco málo společného, většinou se omezují na kritiku předlistopadového socialismu, a o tom současném socialismu už taktně mlčí.

K rakouské škole jsem tedy přišel díky několika spolužákům, kteří mě svými argumenty o svobodném trhu přesvědčili a dále odkázali na příslušné publikace a webové stránky. V současné době jsem zastáncem svobodné společnosti. Věřím v nenásilí, mír, svobodu, dobrovolnost, soukromé vlastnictví, právo každého jedince svobodně nakládat se svým majetkem a užívat si plody své práce, pokud to není v rozporu se stejnými právy ostatních. Uznávám právo každého jedince, aby si vybral, s kým, jak, za jakých podmínek, a jestli vůbec, bude spolupracovat s ostatními. Věřím v jedinečnost každého z nás.

Kromě ekonomie jsou moje zájmy také rocková hudba, elektrická kytara, dobré jídlo, příležitostně sport (hlavně kolo, lyže, snowboard). Nejvíce volného času věnuji své skvělé manželce :)

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed