Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Americký rozpočet a Obamova vize

přidat komentář zpět na článek

O´ Pruz

Vskutku úsměvné počínání

Vskutku úsměvné počínání nejmocnějšího a tudíž i nejchytřejšího muže planety.

Pokud se neobjeví nějaká nová technologie, nový žádaný produkt, bude celý svět bojovat se stagnací, nebo spíš vzdorovat poklesu, neb všichni všechno máme a nekoupíme si již víc.

Pan (nebo snad soudruh) Obama patrně selským rozumem neoplývá.

Josef T.

Všichni všechno?

Všichni všechno máme? To tedy žijete asi v trochu jiném světě než já :-). Každopádně Obamova vize je nesmyslná proto, že USA nemohou růst díky tamní destruktivní fiskální a monetární politice. Která není tak nepodobná té evropské.

Tanguero

je to děs

No řekl bych, že nejlepší fiskální a monetární politika, je žádná politika, protože čím to co se děje teď je čisté lití benzinu do ohně.
Včera mě rozčilil Warren Buffet, když přitával Benovi z FED-u. Ten klasicky zaměnil příčinu s následkem. Ropa je prý dražší kvůli bordelu v Egyptě a Libii. Rozhodně ne kvůli jeho tiskárničce na peníze, která jede naplno. A jakto, že je drahé i zlato, stříbro, měď, obilí.... Mimochodem, zdražení potravin byla rozbuška krize v arabských zemích.
Takže zloděj našel zloděje a má v plánu vytisknout dalších 660miliard.
Uvědomte si, že ten Obamův plán je reálný. Za předpokladu, že inflace bude 50%! A začínám tomu věřit, benzín bude co nevidět za 40Kč.

mp

Tanguero :

"Včera mě rozčilil Warren Buffet, když přitával Benovi z FED-u. "
- prečo Ťa rozčulil ?!? Ved Buffet iba obhajuje svoje vlastné zaujmy.

denis

komodity

no ono je i dost rakouských ekonomů co říkají, že ropa a komodity jsou drahé kvůli poptávce a nižší nabídce... ať to je Garrison anebo Rogers
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed