Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Analýza rozhovoru s premiérem

přidat komentář zpět na článek

Urza

bravo :o)

Já tedy nevěřícně hlavou ani nekroutím, protože ODS jsou prostě další socani.
Každopádně je dobrý každý článek, který to připomene.

O´ Pruz

MOC MALO

Ten článek je v mém pojetí naprosto špatný a to hned ze dvou důvodů.

Politická agitka sem nepatří.

Jako vždy u svobodných a jeho předsedu zvláště, kritika bez snad jen naznačení možného řešení.

S obsahem se dá tak nějak smutně souhlasit, ale to je tak vše, což je na možného tahouna budoucí pravice zoufale, ale opravdu zoufale málo.

Urza

agitace

Já si naopak myslím, že politická agitace sem patří, protože stejně je v konečném důsledku celý tento web politickou agitací. Naopak velmi vítám, když je tu zcela praktický článek a nejen samé teoretické.

A že nenabízí žádné řešení? Ale ano, nabízí! Stačí si přečíst jejich program.... krom toho i zcela konkrétně v této kritice jde o to, že budou vyšší daně. Není evidentním řešením to, že by vyšší daně nebyly, případně ideálně byly nižší?

dr Pistollo Treffa della Barba

Víte, již od listopadu se tady socialisté

vydávají za svobodomyslné , komunisti za socialisti a teroristé za komunisty. V kotlině snad ani není možná nějaká pravicovějsší strana, vždyť heslo francouzské revoluce rovnost v chudobě a volnost v porobě je snad převzatá odsud. Nebo snad znáte člověka, co má Rothbarda rád a nemyslí si o něm, že je fanatik?
Já znám dva, víc se mi nepodařilo objevit. Ona ta teorie 2 na 98 je v kotlině naplněna zcela vrchovatě. Proč by socialista Nečas by měl bejt vyjímkou?

František Vilím

Re: dr Pistollo Treffa della Barba (18.1.2011 9:57:33): Víte, již od listopadu se tady socialisté

K listopadu jsem napsal: http://ekonsvoboda.blogspot.com/2009_11_15_archive.html

cane

Lepsi, nez nic

Je to samozrejme pomerne socialisticky navrh, ale vzhledem k politicke situaci porad lepsi, nez nic (nebo CSSD). Duchodova reforma se odklada uz radu let, takze je dobre, kdyz se zacne realizovat alespon nejak.
Statni dluh CR je pomerne vysoky, deficit duchodoveho uctu se vzhledem k demografii bude prohlubovat a jinak, nez zvysenim dani, to bohuzel v nejblizsich desetiletich nebude mozne resit.

O´ Pruz

BEZ OMLUVY

@cane
@vzhledem k politicke situaci porad lepsi, nez nic

To, co dělá naše současná vláda, je objektivně špatně. To, že to snad dělá méně špatně než třeba socani, nemění nic na tom, že je to i tak špatně.

Špatnost není dělitelná, buď je a nebo není. Tudíž bez omluvy současné vlády.

denis

politika

jsem fanda svobodných, ale tohle sem nepatří podle mě....

Lukáš Kubec

A kdybych to napsal já?

Denisi, a co kdybych článek napsal já, pak by byl dán sem, na Mises.cz... patřil by sem?

Lukáš Kubec

Doplnění

Chci tím říci, že až na podpis pod čarou (kterou doplnili editoři z Mises.cz) nevidím žádný odkaz na Svobodné, ba dokonce ani žádnou politickou agitku "volte nás"... Stejný článek bych mohl bez problémů napsat i já. A to nejsem ani registrovaný příznivec, natož člen.

Urza

agitace znovu

Já také ve svých článcích (Jsem přece pravicový volič, Podvody na voliče - ten vyjde zítra) kritizuji ODS a TOP09 a tuhle takzvanou "pravici". A myslím, že se do nich obouvám o něco víc, než to učinil Petr Mach v tomto článku. Přesto nikdo neprotestoval.

Krom toho si nemyslím, že nějaká agitace je v principu špatná.... ono totiž pokud budeme jen psát články o ekonomii, společnosti a pouze říkat, že je to teď špatně, pak -i když nám někdo uvěří- dotyčný si řekne, že je to jako teorie fajn, ale v praxi k ničemu, protože tu stejně není nikdo, kdo by něco takového prosazoval (a pokud po tom bude pátrat, stejně najde akorát ty Svobodné).


Upřímně nevím, jaký názor mají na "agitaci" ostatní autoři tohoto webu, s nikým jsem o tom zatím nijak zvlášť nediskutoval.
Mluvím tedy sám za sebe, ale myslím si, že pokud máme napsáno nahoře na té stránce "Neustupuj před zlem, ale ještě odvážněji proti němu bojuj," pak nevím, proč bychom měli někoho, kdo skutečně bojuje, hned "odsuzovat" jako agitátora.

O´ Pruz

.

@Urza

Ten problém není v tom jaká šíře názorů je zde zveřejňována, ale o obsahu.

Petr Mach jen napsal oni só blbí a blbě to dělajó.

Osobně očekávám od tygra budoucí pravice alespoň náznak toho, jak tu blbost řešit.

Nekritizuji co je psáno, ale co je výsledkem psaného. Pobrečet si může doma pod peřinou. S tím nemusí na veřejnost. Vadí mi ta bezbřehá neschopnost alespoň naznačit co by snad, a možná, a jenom, bylo řešení.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed