Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Anarchokapitalisté a volby

přidat komentář zpět na článek

SPA

Za seba

môžem povedať, že som, až na jednu výnimku pred pár rokmi, prestal chodiť voliť. Mimochodom - tiež som bol členom politickej strany a tiež som si myslel, že sa dá niečo reformovať zvnútra.
Lenže potom som si uvedomil, že akosi chodím stále voliť "menšie" zlo, z ktorého vyjde rovnaké zlo ako to, za ktoré som nevolil.
Churchill vraj povedal, že najlepším argumentom proti demokracii je 5-minútový rozhovor s priemerným voličom. Ak ho smiem parafrázovať, tak proti účasti na voľbách je najlepším argumentom 5-minútové vystúpenie ktoréhokoľvek politika.

Vladislav Veselý

„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“

O svobodu je potřeba bojovat neustále, znovu a znovu. Svoboda není nic samozřejmého a zajištěného jednou pro vždy. Politici a lobbistické skupiny dennodenně útočí na svobodu a peníze lidí a pokud se jim nikdo nepostaví, tak budou mít strašně jednoduchou pozici.
Ignorovat svobodné volby a pohrdat těmi, kdo jsou ve svobodě málo radikální, podle mě vede jenom k izolaci libertariánských myšlenek a vítězství etatistů a lobbistických skupin, které pak mají jednodušší cestu k dalšímu omezení svobody.
Důležitá jsou i dílčí vítězství, třeba jen nezhoršení současné situace a hlavně bojovat společně proti těm, kteří se snaží svobodu omezit, nikoliv proti těm, kteří nejsou třeba jen dostatečně radikální.

libertarian

voľby ako trhovisko

Voľby - to sú takým celoštátnym trhoviskom, na ktorom si politici kupujú podporu voličov SĽUBMI.
Ak na to trhovisko príde libertariansky orientovaný politik, a za podporu voličov im NEPONÚKA NIČ, tak je vopred odsúdený na neúspech.

Aha, niekto namietne, že im ponúka SLOBODU. Lenže sloboda je čosi, o čo voliči nestoja. Ponukať slobodu je ako ponúkať levovi otiepku sena.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed