Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Chudina

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Nový

Je to blbost

To se to autorovi píše, bez osobní zkušenosti se socializmem... Než začnete psát o "chudých", tak si uvědomte, že ta čísla jsou zavádějící... 47% má byt, lednici atd., ale zbylých 53% má co? Je to s prominutím hovadina celý tento článek. Socialismus ve své podstatě není žádný strašák, to jen lidi ve vedoucích funkcích si jej upravili k obrazu svému. Kapitalismus nás dostal tam, kde teď jsme, úzká skupina lidí beztrestně zneužívá své postavení...

Martin Bayer

Super článek

Tento článek naprosto koresponduje s mým názorem, především v demotivaci lidí k práci tím, že jim jsou nabídnuty výhody. Žijeme ve svobodné zemi, většina zdravých lidí má možnost studovat, vzdělávat se a především se snažit něčeho dosáhnout. Pokud nechtějí, mají jíst chléb a pít vodu. Stále existují státy, kam bohatí mohou odejít, aby nebyli terorizování systémem. Pokud odejdou, bude všeho ještě méně.

Petr

reakce 1.,2.

s 1. komentářem nemohu souhlasit! Tak za 1. za komunismu ( socialismu) Československá Socialistická Republika byla skupina která beztrestně zneužívala postavení a cíleně ho zneužíval i k likvidování nepohdlných! Naprosto souhlasím s 2. názorem. Je to otázka priorit. A jestli jedna rodina nemá zájem, aby se někam posunula a nechá děti poflakovat, tak se ty děti a jejich děti nemohou divit, že se nikam neposunuly a žijí třeba v horších podmínkach než, kde generace rodin své potomky vede ke vzdělání.

Pepan

Chudoba

@Tomáš - představa, že se úředník stará o blaho občanů je hodně naivní. Nestará. Stará se, jako každý jiný člověk o své vlastní blaho. Čím více socialismu, tím více peněz k přerozdělení, tím více korupce státních úředníků a převody na spřízněná konta. A pokud se úředník občas stará o "blaho občanů", jak pozná, kdo a co z těch 10 mil lidí potřebuje? Nemá náhodou každý jiné potřeby a preference? Jak je schopen se rozhodovat tak, aby všech 10 mil lidí uspokojil? To nejde.

Levicové choutky jsou vždy jen choutky mocných k ovládání lidí, manipulaci s nimi. Bohužel, naivní a lenošní jim na to skáčou. Chtějí pečené holuby zadarmo do pusy.

Kapitalismus je jediný spravedlivý systém - dává lidem svobodu, nestaví nad ně úředníky, kteří jim diktují co dělat, umožňuje nechat lidi ovlivňovat jejich vlastní osud. Problém je, že kapitalismus jde přímo proti zájmu vládnoucí třídy, jejich touze po moci a brebendách z ní plynoucí.

Peter Sarka

re:Tomas

"čísla jsou zavádějící... 47% má byt, lednici atd., ale zbylých 53% má co?" - chudoba nevyjadruje to, kolko ma clovek oproti inemu cloveku, ale to, co si je schopny zaobstarat. Inak by aj clovek oplvyvajuci luxusom mohol byt chudobny ked ho porovname k Bill Gatesovi.
"Socialismus ve své podstatě není žádný strašák, to jen lidi..." - socializmus je technicky nemozny http://www.youtube.com/watch?v=sNcvYM2ckao (okrem toho, ze je zvrateny, pretoze podla filozofie kolektivizmu je jednotlivec podriadeny spolocnosti (ktoru reprezentuje uzka skupina ludi) je to teda elitarsky system http://www.mises.cz/clanky/egalitarismus-jako-revolta-proti-prirode-70.aspx a je detinsky http://www.mises.cz/clanky/trpia-socialisti-zastavou-moralneho-vyvinu-124.aspx
"Kapitalismus nás dostal tam..." - mate na mysli ten korporatny socializmus v USA alebo socializmus sovietskeho typu Europskej unie? Ak sa v tychto dvoch spolocenstvach prerozdeluje viac ako polovica toho, co ludia vyprodukuju, nenazyvajte to prosim kapitalizmom.

František Vilím

Re: Tomáš Nový (9.1.2011 9:54:53): Je to blbost

Také nemám VLASTNÍ byt. Píše se o vlastním bydlení. Nechcete mi ho dát, když víte jak na chudobu jinak, než produkcí "uměle" neomezovanou teoriemi o neskutečné utopii zvané socialismus? Pokud se neprodukuje, musí nastoupit bok každého s každým o zbytek statků (socialistické přerozdělování).
A popravdě řečeno, mnoho těch, co mají na vlastní byt se zadlužilo. Takže také ho nemají ještě plně pod kontrolou (ve vlastnictví). Takže ta statistika asi není tak matoucí.
Ad: "Kapitalismus nás dostal tam, kde teď jsme, úzká skupina lidí beztrestně zneužívá své postavení..."
Do dnešní situace nás dostal socialismu a chybné levicové smýšlení. Vaš názor vychází s nějakého "modelu kapitalismu" o kterém vím, že je určitě získán v občanské nauce ze státní socialistické školy. Dokud ho neupřesníte, je těžké posoudit, zda k tomu máte co říci. Asi myslíte "kapitalismem" byrokratickou administrativní postsocialistickou a nomenklaturu, která se rozebrala moc v naší zemi? Pak potom s vámi souhlasím, že nás poškozují. Kapitalismus jsem zde nějak nezahlédl. I kapitál ze západu je asi výsledkem úvěrové expanze řízené politiky "lidových" demokracií a nikoliv spořícími soukromníky.

Richard A.

Souhlas?

Problem s minimalni mzdou je dvojsecny. Dle meho nazoru musi byt dana nejaka min, mzda, ktera by se mela odvijet nakladu? Proc? To je jednoduche. Minimalni mzda definuje hranici, kde se vyplati jeste pracovat a kde jit na podporu. Na druhou stranu, zastavam nazor, ze muze byt metla pro podnikatele. Strasne se mi libyl prostup v Thajsku. Tam je def. min. deni mzda v zavislosti na provincii. To odrazi vse, co jsem napsal drive. V ruznych provinciich jsou prece ruzne zivotni naklady.

Dale se v clanku probira spojitost mezi vzdelanm a prijmem. S timto naprosto souhlasim. Ale zase jedno ale .) Statisticky je dokazano, ze pokud ma jeden z Vasich rodicu VS vzdelani, roste Vase sance na absolvovani VS. Tuto statistiku mohu jen potvrdit. Pro "chude" studenty, by mela byt moznost bezurocne pujcky - napr. by se mel urok zacit pocitat cca 5 let po studiu. Coz by celkem odpovydalo prumernemu pracovnimu zarazeni po absolvovani VS. Jedna se o to, ze i pri VS, ktera je "zadarmo", byly me naklady cca 60.000 Kc na rok. Jidlo, ubytovani, jizdne, obleceni, naklady na vyuku adt.

Je potreba se zamyslet a otvrit plne diskuzi a argumentum, bez politickeho zabarveni, jak co nejlepe bojovat s chudobou. Dle meho bazoru je to vzdelani.... Viz nase "politicky nedotknutelna cast obyvatelstva".

Jakub Skala

re:

Richarde,
minimální mzda dle provincie je asi menší zlo než plošná min. mzda (momentálně se k tomuto tematu myslim vyjadroval INESS na Slovensku). Nicmene jak bylo ukazano (i na tomto serveru) min. mzda je kontraproduktivni. O davkach ani nemluve.

Dnes uz je VS neco jineho nez byla pred 20-40 lety, ale souhlasim, ze vzdelani je dobrou investici. Samozrejme "vzdelani" ktere poskytuje stat je zalostne..

Nicmene firmy v dnesni dobe hledaji predevsim dobre atributy, skills vas pak nauci sami. A nekdo ma proste dano vice a nekdo mene. Nema cenu bojovat proti nerovnosti, ta zde bude vzdycky. A cesta k lepsimu zivotu pro bohate i chude vede skrz kapitalismus nikoliv prerozdelovani :)

biblebar

Why? Very elementary

There are pros and cons to raising the minimum wage. I believe there should be a minimum wage, and that it should be tied to the amount of work being done. Why? Very elementary. The minimum wage sets the floor below which it is no longer profitable to labor and indicates where assistance may be found. However, in my view, it may be a disaster for business owners. The transition in Thailand was a highlight of my trip. Depending on the province, a minimum daily pay has been established. Everything I put on the drive is reflected there. varied provinces have drastically varied cost of living. https://drifthunters2.io

herrty

contexto unlimited

The Contexto Unlimited Word Search Puzzle is a widely recognized word game that is utilized for cognitive training purposes. Engage in problem-solving activities within common situations while enjoying the process. There are several levels available for exploration, offering opportunities to discover concealed words. Begin your word game quest by downloading and installing the free Context application. https://contextogame.io
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed