Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Den nezávislosti

přidat komentář zpět na článek

Pulkrábek

Ale nevsadil byste si na to, že?

Sám tušíte, že Unie se nerozpadne. Protože jednak jsou ty evropské souvislosti o mnoho složitější, než jak je prezentuje Vaše strana (která si k rozboru zásadně vybírá jenom takové ty perličky, které do EU vnesli socialisté a zelenáči všech odstínů), jednak byste musel napřed definovat, co se vlastně rozumí tím rozpadem. S Unií jsme spojeni velice úzce. I kdybychom z ní vystoupili (což není technicky zas tolik složité), tak naše zákony rozhodně nezačnou fungovat nějak zásadně odlišně. Myslím tedy že by Svobodní měli přestat uvažovat v těchto nereálných intencích a jestli opravdu chtějí v něčem pomoct, tak by měli usilovat o to mít v Unii co největší vliv a prosadit něco ze svých myšlenek. Kdo je například stínovým ministrem zemědělství za Svobodné? Já jen že minulý pátek byly předloženy dokumenty k dalekosáhlé reformě společné zemědělské politiky. Měli byste být u toho - právě jsou k debatě otevřeny veškeré klíčové zemědělské předpisy, včetně základního nařízení č. 1234/2007 a včetně právní úpravy zemědělských fondů. Naprosto všechno zemědělství máte teď otevřené k jednání a nemusí v něm nakonec zůstat kámen na kameni. Vše bude záležet na chytrosti Vás politiků a Vašich lidí, které nepochybně vysíláte do klíčových státních orgánů, jak jen to je možné (to je nutná strategie každé politické strany, která chce něco reálně dokázat). Která politická strana je se zemědělskou politikou nespokojena, má právě teď příležitost aktivně vystoupit. Jednání se rozbíhají a Vy byste měli být u toho - pokud ovšem skutečně máte lidi, kteří věcem rozumí po věcné stránce. Nyní tedy konkrétně zemědělství. V těchto dnech se zpracovávají rámcové pozice k této reformě, ve kterých bude definována vyjednávací strategie ČR. Nyní se mohou politici dokonale předvést, co umějí. Ale o tom všem Svobodní jistě velmi dobře vědí, když jsou takovými odborníky na EU.

František Vilím

Další velký krok k vítězství globálního socialismu

Autoři jako Rio Preisner http://www.kosmas.cz/autor/1368/rio-preisner/ a Kehnelt-Leddhin v http://deliandiver.org/2011/03/levicove-smysleni-od-de-sade-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi.html popisuji, jak demokraté nenáviděli Rakousko-Uhersko.. Vznik ČR je také výsledek levice v USA (např. spisovatelé Walt Whitman, Carl Sandburg, Emma Lazarus), Diletant Wilson a jeho rádce v pozadí, diletant Herron, maji na rukou krev nekončící války kvůli tomu, aby Habsburkové padli a aby zvítězila demokracie, cesta k socialismu. Politici USA jí stále vyváží, aby vítězil socialismus. Zdá se, že jim daří.

thorby

zákony

Ak by sa hneď aj zajatra rozpadla EÚ, tá legislatíva, ktorá bola prehnaná cez naše parlamenty ostane v platnosti. Podobne to bolo aj po rozpade R.-U., kedy niekoľko rokov ostali na Slovensku a na Podkarpatskej Rusi v platnosti niektoré predpisy schválené Uhorským snemom a niečo podobné bolo aj v ČR, ku ktorej boli dodatočne pričlenené niektoré územia, ktoré pôvodne neboli súčasťou Českého kráľovstva.

Pulkrábek

Re: zákony

Přesně tak. Myslím si, že tyto představy o "rozpadu ze dne na den" mohou šířit jenom lidé, kteří nečtou naše zákony. Kdyby si přečetli já nevím třeba veterinární zákon, pochopili by, že žádná jednoduchá a rychlá řešení prostě neexistují.

Jakub Skala

Re: Re: zákony

Pulkrábek + thorby:
Tak to souhlas, já si nemyslím a snad jsem ani nikde nepsal, že s rozpadem EU se všechno změní jako mávnutím kouzelného proutku. Ale bez jejiho rozpadu se imho nezmeni skoro nic.

Jakub Skala

Re: Ale nevsadil byste si na to, že?

Uživatel Pulkrábek napsal:

Sám tušíte, že Unie se nerozpadne. Protože jednak jsou ty evropské souvislosti o mnoho složitější, než jak je prezentuje Vaše strana (která si k rozboru zásadně vybírá jenom takové ty perličky, které do EU vnesli socialisté a zelenáči všech odstínů), jednak byste musel napřed definovat, co se vlastně rozumí tím rozpadem.

Clanek sice vysel i na svobodni.cz, ale tohle je web Mises Institutu a ja jsem priznivcem nikoliv clenem svobodnych, takze to neni moje strana :)
A naopak jsem přesvědčen, že unie se rozpadne. Kde si můžu vsadit?


S Unií jsme spojeni velice úzce. I kdybychom z ní vystoupili (což není technicky zas tolik složité), tak naše zákony rozhodně nezačnou fungovat nějak zásadně odlišně. Myslím tedy že by Svobodní měli přestat uvažovat v těchto nereálných intencích a jestli opravdu chtějí v něčem pomoct, tak by měli usilovat o to mít v Unii co největší vliv a prosadit něco ze svých myšlenek. Kdo je například stínovým ministrem zemědělství za Svobodné? Já jen že minulý pátek byly předloženy dokumenty k dalekosáhlé reformě společné zemědělské politiky. Měli byste být u toho - právě jsou k debatě otevřeny veškeré klíčové zemědělské předpisy, včetně základního nařízení č. 1234/2007 a včetně právní úpravy zemědělských fondů. Naprosto všechno zemědělství máte teď otevřené k jednání a nemusí v něm nakonec zůstat kámen na kameni. Vše bude záležet na chytrosti Vás politiků a Vašich lidí, které nepochybně vysíláte do klíčových státních orgánů, jak jen to je možné (to je nutná strategie každé politické strany, která chce něco reálně dokázat). Která politická strana je se zemědělskou politikou nespokojena, má právě teď příležitost aktivně vystoupit. Jednání se rozbíhají a Vy byste měli být u toho - pokud ovšem skutečně máte lidi, kteří věcem rozumí po věcné stránce. Nyní tedy konkrétně zemědělství. V těchto dnech se zpracovávají rámcové pozice k této reformě, ve kterých bude definována vyjednávací strategie ČR. Nyní se mohou politici dokonale předvést, co umějí. Ale o tom všem Svobodní jistě velmi dobře vědí, když jsou takovými odborníky na EU.

Za svobodné nemůžu mluvit, takže na to se budete muset zeptat někde jinde..

mrakoplas

Re: Ale nevsadil byste si na to, že?

Uživatel Pulkrábek napsal:

Já jen že minulý pátek byly předloženy dokumenty k dalekosáhlé reformě společné zemědělské politiky. Měli byste být u toho - právě jsou k debatě otevřeny veškeré klíčové zemědělské předpisy, včetně základního nařízení č. 1234/2007 a včetně právní úpravy zemědělských fondů. Naprosto všechno zemědělství máte teď otevřené k jednání a nemusí v něm nakonec zůstat kámen na kameni. ....

zrusit ministerstvo a hotovo a nekafrat sa do toho co ludia robia so svojou podou. A zrusit dotacie, dalsie velke svinstvo. Naozaj nechapem naco ste toto vytiahli prave na tomto webe, kde vam ziadna psenica rast nebude. Naozaj si myslite, ze nejaka zmena zakona bude pre majitelov pody prinosna? Jedine, ze ten zakon zrusia uplne a bude pokoj. NIc viac a nic menej.

libertarian

vajce alebo sliepka ?

Socializmus v členských statoch EU nie je dôsledkom socializmu unie. Socializmus v členských statoch EU je preto, lebo ludia v týchto štatoch chcú socializmus. A socializmus v EU je tiež dôsledkom tohto.
Žiadny stat nebol do unie vzatý nasilu. Ludom sa ten socík proste velmi páčil, tak sa tam natlačili.
Fakto je, že politikom EU sa ten socík hodí do krámu. Sú to komunisti dušou aj telom, keby nebudovali komunizmus, tak by nemali čo robiť.
EU sa nerozpadne z ideologických príčin, rozpadne sa z tých príčin, z ktorých padol predošlý, moskovský socializmus. Pre hospodarsky pád. Táto prichádzajuca kríza je predzvesťou pádu sociku v EU.
Každý socializmus po čase padne, a čím je socialistickejší, tým skôr padne. Posilujme socializmus v EU, urýchlime tým jej rozpad !libertarian

Re: Re: Re: zákony

Uživatel Jakub napsal:

Pulkrábek + thorby:
Tak to souhlas, já si nemyslím a snad jsem ani nikde nepsal, že s rozpadem EU se všechno změní jako mávnutím kouzelného proutku. Ale bez jejiho rozpadu se imho nezmeni skoro nic.

Bývalí komunisti mali peknu teoriu > K revolucii dôjde vtedy, ked dostatočne dozrejú príčiny k zmene. Nestačí, aby sa EU rozpadla. Je treba, aby sa to tu najprv riadne dos···o , aby bola bieda a hlad, a potom sa budu diať zmeny o 106. Len mam obavu, aby to neboli zmeny k tvrdej totalite typu fašizmu alebo komunizmu. Ale to už zavisí od ludí. Čo, teda, nie je žiadne terno.

michal

Re: Re: Re: Re: zákony

ked citam toto
http://dolezite.sk/Teoria_musi_byt_dostatocne_sialena_na_to_aby_mohla_byt__116.html

tak sa fakt zacinam bat totalitnej diktatury nevzdelanych nasilnych ludi

Milian

Hned po pádu EU

Hned po pádu EU prosadit zákon o bankovnictví se 100% rezervami a vrátit se zpět ke skutečným penězům. Bez toho se budeme tak jako tak plácat od jedné krize ke druhé.

michal

Re: Hned po pádu EU

Uživatel Milian napsal:
xxx

mas pravdu... ale vysvetli to tym primitivom vsade okolo nas...

Thorby

administrátorovi

opäť sú tu nejaké reklamy viditeľné s vypnutým JS.

Roman2

Re: Další velký krok k vítězství globálního socialismu

Uživatel František Vilím napsal:

Autoři jako Rio Preisner http://www.kosmas.cz/autor/1368/rio-preisner/ a Kehnelt-Leddhin v http://deliandiver.org/2011/03/levicove-smysleni-od-de-sade-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi.html popisuji, jak demokraté nenáviděli Rakousko-Uhersko.. Vznik ČR je také výsledek levice v USA (např. spisovatelé Walt Whitman, Carl Sandburg, Emma Lazarus), Diletant Wilson a jeho rádce v pozadí, diletant Herron, maji na rukou krev nekončící války kvůli tomu, aby Habsburkové padli a aby zvítězila demokracie, cesta k socialismu. Politici USA jí stále vyváží, aby vítězil socialismus. Zdá se, že jim daří.
S tím se nedá než souhlasit, i když si myslím, že by se Rakousko možná rozpadlo i bez první světové války. Proces přechodu k demokracii byl nastartován už předtím, ale jeho dovršení by se možná oddálilo a nemělo by tak děsivé následky.
Kuehneld Leddihnův text je zajímavý. Neškodí podívat se na naše uctívané historické události jinýma očina. Napadá mě jenom, že "mobilizace závisti" není jen levičáckou taktikou. O lid a měšťanstvo se opírali i panovníci, když hledali protiváhu vůči šlechtě.

Milian

Re: Další velký krok k vítězství globálního socialismu

Uživatel František Vilím napsal:

Autoři jako Rio Preisner http://www.kosmas.cz/autor/1368/rio-preisner/ a Kehnelt-Leddhin v http://deliandiver.org/2011/03/levicove-smysleni-od-de-sade-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi.html popisuji, jak demokraté nenáviděli Rakousko-Uhersko.. Vznik ČR je také výsledek levice v USA (např. spisovatelé Walt Whitman, Carl Sandburg, Emma Lazarus), Diletant Wilson a jeho rádce v pozadí, diletant Herron, maji na rukou krev nekončící války kvůli tomu, aby Habsburkové padli a aby zvítězila demokracie, cesta k socialismu. Politici USA jí stále vyváží, aby vítězil socialismus. Zdá se, že jim daří.

Levicové smýšlení také doporučuji přečíst. Hodně zajímavý pohled na historii. Tato kniha byla pro mě velice přínosná.

Roman2

Re: Re: Další velký krok k vítězství globálního socialismu

Uživatel Milian napsal:

Uživatel František Vilím napsal:

Autoři jako Rio Preisner http://www.kosmas.cz/autor/1368/rio-preisner/ a Kehnelt-Leddhin v http://deliandiver.org/2011/03/levicove-smysleni-od-de-sade-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi.html popisuji, jak demokraté nenáviděli Rakousko-Uhersko.. Vznik ČR je také výsledek levice v USA (např. spisovatelé Walt Whitman, Carl Sandburg, Emma Lazarus), Diletant Wilson a jeho rádce v pozadí, diletant Herron, maji na rukou krev nekončící války kvůli tomu, aby Habsburkové padli a aby zvítězila demokracie, cesta k socialismu. Politici USA jí stále vyváží, aby vítězil socialismus. Zdá se, že jim daří.

Levicové smýšlení také doporučuji přečíst. Hodně zajímavý pohled na historii. Tato kniha byla pro mě velice přínosná.


Tato část velmi pěkně vysvětluje, proč Wilson nemusel císařské Německo, ale vyloženě nesnášel Rakousko: "Austria was far more wicked than Germany.
It existed in contradiction of the Mazzinian principle of the national
state, it had inherited many traditions as well as symbols from the
Holy Roman Empire (double-headed eagle, black-gold colors, etc.), its
dynasty had once ruled over Spain (another bite noire), it had led the
Counter-Reformation, headed the Holy Alliance, fought against the Risorgimento,
suppressed the Magyar rebellion under Kossuth (who had a
monument in New York City), and morally supported the monarchical
experiment in Mexico. Habsburg-the very name evoked memories of
Roman Catholicism, of the Armada, the Inquisition, Metternich, Lafayette
jailed at Olmiitz, and Silvio Pellico in Briinn´s Spielberg fortress.
Such a state had to be shattered, such a dynasty had to disappear."

qed

Komentár k článku

> Pomáhat rozhazovačným Řekům, to ne, ale pomáhat rozhazovačným Čechům, to jo. Logiku v tom nehledejte.

Logika: Pomáhať dedine za humnami, to nie. Ale prerozdeľovať vo vlastnej - áno. Pomáhať susedom: nie. Ale nechať si pomôcť od rodiny v prípade bankrotu - áno. Nakoniec, keby takto uvažovali, by zistili, že musia stáť na vlastných nohách. A tie nemajú a dobre to vedia. A ani ich nechcú mať - načo, veď to nejako doteraz fungovalo a nejako bude. Hlavne aby som JA, ovcoš, nemusel podstúpiť nejakú zvýšenú námahu...

> Jakákoliv systémová změna shora je podle mého názoru nemožná.

Uveďme si príklad priamo zo skupiny libertariánov: koľkí boli schopní samostatne začať šíriť myšlienky tohto smeru bez toho, že by potrebovali stáť na niekoho iného nohách? No tak asi tak je pre bežného občana ťažké si predstaviť, že by mal stáť na vlastných ekonomických nohách. Nie je to ľahké, ale je to najlepšie riešenie, treba ľuďom vysvetľovať. Zvlášť keď sa kôli socializmu nemohli na vlastné nohy ešte postaviť a pripadá im to zhola nemožné.

> Lidmi oprávněně cloumá nespokojenost se současným stavem a přejí si změny.

Je to eufemizmus. Prajú si len viac bohatstva. Nechcú zmenu, lebo zmena môže byť aj negatívna.

Díky za článok, za 1 ako obvyke.

HynekRk

Výborný článek

Výborný článek. Ani se moc nedivím, že třeba von Mises měl trochu příchylnosti (alespoň takový dojem mám z jeho Erinnerung, které přeložil V. Krupa) k Habsburské monarchii. Ostatně třeba historik R. Hain ve své knize o TGM uvádí, že ve starém Rakousku (ale nikoliv Uhersku) bylo, co se týče autonomie jaksi svobodněji než ve vychvalované 1. ČSR.

Roman2

Re: Výborný článek

Uživatel HynekRk napsal:

Výborný článek. Ani se moc nedivím, že třeba von Mises měl trochu příchylnosti (alespoň takový dojem mám z jeho Erinnerung, které přeložil V. Krupa) k Habsburské monarchii. Ostatně třeba historik R. Hain ve své knize o TGM uvádí, že ve starém Rakousku (ale nikoliv Uhersku) bylo, co se týče autonomie jaksi svobodněji než ve vychvalované 1. ČSR.

Na mises.org lze dohledat dopis, který Mises adresoval tušímže Ottovi Habsburskému v roce 1942. Je to docela zajímavé čtení. Bohužel nemůžu zrovna najít link, abych ho sem postnul.

Central Scrutinizer

Re: Re: Další velký krok k vítězství globálního socialismu

Uživatel Roman2 napsal:

Uživatel František Vilím napsal:

Autoři jako Rio Preisner http://www.kosmas.cz/autor/1368/rio-preisner/ a Kehnelt-Leddhin v http://deliandiver.org/2011/03/levicove-smysleni-od-de-sade-a-marxe-k-hitlerovi-a-pol-potovi.html popisuji, jak demokraté nenáviděli Rakousko-Uhersko.. Vznik ČR je také výsledek levice v USA (např. spisovatelé Walt Whitman, Carl Sandburg, Emma Lazarus), Diletant Wilson a jeho rádce v pozadí, diletant Herron, maji na rukou krev nekončící války kvůli tomu, aby Habsburkové padli a aby zvítězila demokracie, cesta k socialismu. Politici USA jí stále vyváží, aby vítězil socialismus. Zdá se, že jim daří.
S tím se nedá než souhlasit, i když si myslím, že by se Rakousko možná rozpadlo i bez první světové války. Proces přechodu k demokracii byl nastartován už předtím, ale jeho dovršení by se možná oddálilo a nemělo by tak děsivé následky.
Kuehneld Leddihnův text je zajímavý. Neškodí podívat se na naše uctívané historické události jinýma očina. Napadá mě jenom, že "mobilizace závisti" není jen levičáckou taktikou. O lid a měšťanstvo se opírali i panovníci, když hledali protiváhu vůči šlechtě.

O tom jestli by se monarchie (bez atentátů a politických podrazů) sama od sebe rozpadla silně pochybuji. Nejspíš by se stala konstituční monarchií nebo spolkovou republikou. Ale to je moje osobní spekulace.
I Vaše spekulace má svůj smysl a Vaše připomínka o "mobilizaci závisti" nemá chybu.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed