Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Dětská pitíčka

přidat komentář zpět na článek

Dobrý Den

***

S tímto tématem mám úsměvnou osobní zkušenost. Jsem jedním z těch, kteří si čas od času dokáží vychutnat sklenici Coca-Coly. A nestydím se za to :-). Tedy si většinou k sobotnímu obědu koupím jednu púllitrovou lahev. K jednomu jídlu mi bohatě stačí. Mé okolí na mě ovšem stále naléhá, ať si kupuji větší balení, protože když je v nějakém supermarketu akce, stojí 2 litry stejně jako 1/2 litru. Jenže takto by se mi zvýšila spotřeba, protože když to mám doma tak to prostě vypiju. A hlavně bych z toho neměl ten požitek, protože nápoj mám rád čerstvě perlivý a ne nalitý z otevřené lahve po dvou dnech z lednice. Můj maximální užitek tedy není nacpaná špajzka levnými balíky Coly, ale příjemné vychutnání čerstvě otevřené, chladné, perlivé, korporátní limonády k sobotní pizze.

Jan Macharáček

Vždycky mě bylo něco protivného na udržitelném rozvoji (růstu)

,ale nevěděl jsem přesně vyjádřit co. Teď si to můžu zdůvodnit díky Urzovi.
Taky se dá říci, že udržitelný růst je takový, který není uměle vytvořen monetární nebo fiskální expanzí (tištění peněz, státní výdaje), s tímhle bych zase souhlasil.

Premio

překrásná anarchistka

Dotyčná překrásná anarchistka má ráda taková ta dětská pitíčka v krabičce s brčkem; protože jsme spolu jeli na víkend, říkal jsem si, že jí udělám radost

Přeložím si jako, ekonomicky nejvýhodnější přiblížení dotyčné překrásné anarchistce ke kalhotkám (náklad vs. užitek = peněžní jednotka za centimetr). A zároveň náklad ušlé příležitosti vzhledem k ekologicky posedlé kamarádce. Samozřejmě atraktivita obou slečen je různá, navíc závislá na prioritách druhých.

Tento WEB jsem díky jinému článku na svém mailu, objevil nedávno.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed