Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Drogy jsou nebezpečné, a proto by měly být legální

přidat komentář zpět na článek

Joe Doe

Nebezpečné X Legální!?

"Monopolizace představuje boj proti lidským touhám, který nelze nikdy vyhrát. Změnit lze ale podmínky, za kterých jsou tyto touhy uspokojovány."Vynikající článek. Měli by si ho pozorně přečíst všichni obhájci monopolů státu zejména v těch nejkritičtějších odvětvích (měna, bezpečnost, řešení sporů, zdravotnictví atd.).

Až se libertarianismus začne opět soustředit na reálné problémy dnešní doby, případně se konečně očistí od různých oportunistů otevřeně hlásajících oblíbené socialistické doktríny viz.: "Statek A (bezpečnost) monopol poskytovat musí (konkurence je u něj nepřípustná), zatímco statek B nikoliv (bez hlubší analýzy a vysvětlení rozdílů)." Potom možná začne být tento ideologický směr brán vážně i mezi širší a podobnou propagandou zasaženou laickou veřejností.

Díky autorům.

PS: Jak dlouho ještě, než se lidé poučí z vlastních chyb (!svých všeobecně uznávaných a dobrovolně respektovaných autorit zkorumpovaných vládců!)? Dnes v době demokracie a vyspělého stupně "humanity".

SPA

Drogy

sú koniec koncov lieky. Zaujímavé je, že (vraj) mnohé prípravky bežne používané majú významnejšie a horšie vedľajšie účinky než obvyklé narkotiká. Ale aj keby to tak nebolo, čo má kto rozhodovať za mňa? Ak to ničí zdravie, tak je to moje zdravie. Ostatne: napríklad pri mojej povahe mi oveľa viac ničia zdravie blbci, ktorí sa mi snažia riadiť život, nakazovať, čo smiem jesť, čo smiem piť, čo si musím myslieť a čo smiem hovoriť.

libertarian

čo je príčina ????????????????????

Osobne by som veľmi uvítal fundovaný komentár vysvetlujuci, PREČO NAOZAJ politici až tak extremne usilovne bojuju proti drogám.
NEVERÍM, že hlavnou príčinou je škodlivosť drôg. Politici škodia ľudom oveľa viac roznymi spôsobmi , než škodia drogy.

Jedno moje vysvetlenie : Chcú ukázať, ako veľmi nás chránia.
Iné vysvetlenie : Peniaze platené za drogy netvoria DPH, nejdu do štátnej kasy. A predajcovia neplatia ani dane z príjmu.


qed

.

Drogy nemusia byť legálne preto, že sú nebezpečné, ale buzerovať niekoho za to, že manipuluje s nebezpečnou látkou, je overkill.

ŠimonM

Jenom 2 námitky

"Proto za Reaganovy tvrdé protidrogové politiky osmdesátých let zažila Amerika epidemii cracku a pervitinu, zatímco v předchozích desetiletích byla populární především marihuana."

Tahle podmíněnost se mi moc nezdá. Řekl bych, že obliba drog (růst a pokles popularity jednotlivých drog) je prostě módní záležitostí.

"Prohibice tvoří specifický typ podnikatele – gangstera. Vysoké ziskové marže (odpovídající vysoké rizikovosti podnikání) společně s nemožností řešit problémy v rámci civilizovaných institucí láká přesně ten typ lidí, kteří se nebojí řešit konkurenční či zaměstnanecké spory za pomoci střelné zbraně.

Tohle není žádné pravidlo. Nikdo z dealerů, které znám, není členem žádném gangu. A většina z nich ani nemá bouchačku.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed