Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Fatální ekonomické omyly - část II.

přidat komentář zpět na článek

Martin Dlouhý

Příspěvek jednoho závistivého socialisty

Část o neziskových nemocnicích mne skutečně pobavila. Takže dle Vašeho ctěného jediného správného mínění by nemocnice s těžce nemocnými pacienty, u nichž náklady na jejich léčbu přesahují výnosy, které jsou daná zařízení schopna generovat jiným způsobem, být jednoduše zavřeny? A tito (neziskoví) pacienti by měli dělat co - umřít?

Miško

bohuzial ano

pokial sa nenajde niekto kto im dobrovolne (!!!) tie naklady neuhradi tak ano

asdf

Lidi nejsou zas tak bezcitní....

Já myslim, že v tomhle směru by vznikali různé "nadace" apod., a k ničemu takovému by v závěru nedocházelo... (navíc by konečně dostali lidé příležitost se sociálně projevit)

asdf

pokračování....

Možná by dokonce něco uhradila i sama nemocnice, protože tímto přístupem by získala více "zákazníků", tím pádem by dosáhla vyššího zisku a tím pádem by mohla zkvalitnit nebo rozšířit své služby....

František Vilím

Konkurence a podnikavost

A co konkurence pojišťoven, bank, výrobců pomůcek a léků, lékařů, lékařských fakult, církví a dobročinných organizací, dobročinnost přátel a příbuzných a podnikavost všech, kteří k tomu mohou přispět. Svoboda jednotlivců a soukromý majetek jsou k tomu vhodnější instituce než byrokratický aparát a strach před "tajnými".

Lidi jsou štědří v případech svých miláčků zvířat. A nejednou budou škudlit na svém mizejicím zdravím. Dokonce by to nutilo lidi omezovat své infantilní jednání třeba na horách a sjezdovkách či silnicích.

Asi si spíš dovedeme představit policejní stát než podnikavost a dobrovolnou shodu zájmů různých lidí.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed