Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Historie měnových a bankovních teorií - část 4

přidat komentář zpět na článek

libertarian

mainstreamoví ekonomovia klamú

Článok krasne dokazuje, ako mainstreamoví ekonomovia klamú.

"Banka tedy obchodní směnku diskontuje a obchodníkovi vyplatí své bankovky.
Bankovní bilance – po provedení diskontu směnky....Tuto operaci interpretuje bankovní škola tak, že k žádnému zvýšení množství peněz v oběhu nedošlo. Banka jen nahradila již existující obchodní směnku v oběhu svými vlastními směnkami. Motivem k tomu bylo to, že směnky banky jsou známější a šířeji přijímané a pak také to, že bankovní směnky (bankovky) jsou rozdělené do příhodnějších denominací pro uskutečnění několika menších separátních obchodů. Jestli někdo vytvořil peníze, tak to byl obchodník, který vystavil svoji směnku."


- " interpretuje bankovní škola tak, že k žádnému zvýšení množství peněz v oběhu nedošlo. " - a toto je prvá z lží, ktoré banková škola (teda mainstreamoví ekonomovia) šíria. Peniaze CB nie su to isté, čo je zmenka nejakej banky.
-" tak to byl obchodník, který vystavil svoji směnku." - a toto je ďalšia lož. Smenka nejakeho obchodníka je čosi, čo by bežný občan neakceptoval ako peniaze, keby tu zmenku nepokryla komerčná banka .

- " Oproti tomu fiduciární prostředky mají stejný vliv na hodnotu peněz, jako by mělo zvýšení množství peněz, protože dokážou saturovat část poptávky po peněžních zůstatcích. Lidé je mohou držet namísto peněz v užším smyslu, protože jim poskytnou stejnou službu jako základní peníze." - - - ano, maju rovnaký vplyv, pretože platné zákony umožnujú podvod , umožnuju nahradiť jeden produkt iným produktom tak, aby sa to nedalo rozoznať.

Tento článok nazorne ukazuje, ako ekonomovia klamú bežnu verejnosť, a asi aj mnohí "študovaní" ekonomovia si neuvedomujú, že uvedené fakty su vlastne dôkazmi, ako "štátni" ekonomovia podvádzajú, klamú. Ako na sklenené gulôčky lepia označenie "perla". A ludia kupuju tieto gulôčky za cenu skutočných periel.
Centrálne banky vytlačia balík penazí. a dovolia komerčným bankám, aby na niekoľkonásobne väčší balík papierového šmejdu dali nálepku "peniaze". A teraz tie kvantá toho šmejdu maju ludia na účtoch a v penaženkách, a mnohí sa hrozia okamihu, keď sa to prevalí.

přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed