Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Já, tužka

přidat komentář zpět na článek

Indiana Jones

Simplicius simplicissimus...

Svatá prostoto!!! - Článek ,,Já, tužka,, je jak vystřižený ze sovětských čítanek pro děti. Obdobné texty byly vtloukány po r. 1948 i do hlaviček českoslovenkých dětí a posléze i do hlaviček dětí zemí tábora socialismu RVHP!! - Je vidět, že kapitalismus i socialismus má společného otce resp. matku jdeme-li po matrimoniální linii....Neviditelnou ruku trhu jsme díky VK poznali v ČSR a ČR všichni na vlastní kůži. Zvláště pikantně , jak v reálu tato ,,neviditelná ruka,, působí vidíme díky pořadu ,,168,, ČT ze dne 10.04.2011, kdy prezident ČR Václav Klaus při podpisu smlouvy v Chile eskamotérským způsobem předvádí ,,zmizení pera,, při brífingu s novináři trik se jmenuje ,,neviditelná ruka trhu,,! - A potom, že autor Simplicia Simplicissima neměl pravdu, když ve své knize psal ,,Krade jako Čech!......Tak asi obdobným způsobem se vyrábí tužky....Laik žasne a marxistický politický ekonom se nediví.

kri

milton friedman je iba dalsi, ktory

nepochopil adama smitha a jeho NR.

"Preferováním podpory !!!domácího!!!, oproti cizímu průmyslu, má na mysli pouze svoji vlastní bezpečnost, a řízením onoho odvětví způsobem, kdy mají jeho výrobky největší hodnotu, má na mysli pouze svůj vlastní prospěch, a je při tom, stejně jako v jiných případech, veden neviditelnou rukou, která prosadí výsledek, který nebyl součástí jeho záměrů.“

Juraj Šeffer

@ kri

Definuj "domaci". Priemysel ohraniceny nahodnymi politickymi hranicami na zaklade vojny medzi statmi ktory je regulovany statom?

Asi by som mal prestat obchodovat s ostatnymi (s tymi zpoza hranic), budem sa mat lepsie, v mojom domacom priemysle!

Tento nezmysel je na rovnakej urovni s Broken window fallacy pretoze dotiahnuty do logickeho konca znamena zastavenie akejkolvek vymeny a zanik civilizacie.

@Juraj

oooooooooooooo, prepac.

pozabudol som sa, ze adam smith zil aj v ere, ked nad britaniou nezapadalo slnko. pozabudol sa teda chudak a domacim mal urcite namysli, ze je vyhodnejsie obchodovat s clovekom ako s mimozemstanmi :-)

kri

to vyssie patri

jurajovi...

Juraj Šeffer

@ kri

Trapne vtipy sa nerataju ako odpoved. Skuste znova.

Jenny5398

Very Informative

Nice Information Provided In This Article
I loved to read this
Thank you

https://www.copyandpastefont.com/

https://www.freefirestylishname.com/
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed