Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Jak funguje Bitcoin?

přidat komentář zpět na článek

Burgr

Opravy

Fajn článek, díky za něj!
Prosím, opravte:

Bitcoin je možné psát s velkým B (síť, stejně jako Internet), ale jednotka "měny" je bitcoin. A bitcoinová síť je přídavné jméno, takže malé b. A proč píšete Blockchain s velkým b je mi úplně záhadou.

"aplikuje na ní" - aplikuje na ni, na tu nonci, čtvrtý pád.

Pravděpodobnost není 2256, pravděpodobnost je tu asi myšlena 1 ku 2 na 256. :-)

V loterii nevyhrává ten, kdo utopí nejvíce nákladů, pak by bylo možné neustále úspěšně provádět 51% útok na síť. V loterii vyhrává ten, kdo náhodou trefí číslo. A čím víc hashovací síly, tím větší šance. Ale ne nákladů. Můžu platit miliardy za elektřinu, ale když budu těžit na starém notebooku, asi toho moc nevyhraju.
Takže není pravda, že správná nonce znamená, že těžař vydal obrovské množství elektřiny. Viz nedávno dva případy, kdy jednotlivec vytěžil blok. Ale je to pravděpodobnější, to ano.

V bitcoinové síti (malé b, všimněte si) se nevytěží blok každých 10 minut, ale PRŮMĚRNĚ každých deset minut (respektive v praxi je to dokonce lehce pod 10 minut).

ale když máte vlastní Bitcoinový node nemusíte být těžařem. - tam jen chybí čárka - ale když máte vlastní Bitcoinový node, nemusíte být těžařem.

Jinak skvělý článek, dokonce jsem se dozvěděl něco nového :-)

joannaylor

Máte pravdu

Máte pravdu, že Bitcoin s velkým "B" označuje síť, zatímco bitcoin s malým "b" označuje měnu. Stejně tak "bitcoinová síť" je přídavné jméno, tedy s malým "b". https://slopeio.io
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed