Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Máme v ČR svobodné volby?

přidat komentář zpět na článek

frei

Proč by vůbec měl mít člověk právo volit?

Voliči nevolí zrovna moudře. Smyslem různých omezení (věk, svéprávnost, občanství) je odstranit alespoň úplné excesy. Proč by vůbec měl mít člověk právo hlasovat ve volbách? Asi by se daly najít i lepší kritéria, například minimální věk zvýšit alespoň na 25 let, omezit volební právo zaplacením nějakého poplatku (např. 1000 Kč za PS, 500 Kč za prezidenta a obce, Senát a kraje zdarma, protože jinak by tam nikdo nechodil). Čím méně bude voličů, tím větší bude mít hlas jednoho z nich váhu, takže se bude spíše zajímat o politiku.

Ostatně počet nezaručuje správnost, může se milion lidí mýlit a jeden mít pravdu.

pkovarik

Média v tomto hrají významnou roli

Pěkný článek!

Ještě mě napadlo, jak do celé hry vstupují média, sociální sítě... zkrátka manipulace a propaganda, která prakticky vymazává ze hry mimoparlamentní strany.

Analogicky to platí i na nejnižší úrovni v komunále, kde si radnice vydávají za peníze z rozpočtu radniční zpravodaje, případně si masivní inzercí v místních médiích, zpravidla opět hrazenou z rozpočtu obce, vytvářejí monopol a jedou permanentní kampaně.

To vše značně svobodu volby omezuje, byť zdánlivě nepřímo.

elinnavarro

Gomyroc

Navíc, účast ve volbách podporuje občanskou angažovanost a vědomí odpovědnosti. Lidé, kteří volí, jsou častěji informováni o společenských a politických otázkách a aktivně se zapojují do diskusí a komunitních aktivit. Tento proces nejen posiluje demokracii, ale také podporuje rozvoj vzdělané a angažované populace.

Podobně jako při návštěvě stránek https://rocketplay14.com/national-casino, kde si každý může vybrat svou cestu a ovlivnit svůj výsledek, tak i v demokracii je hlas každého občana důležitý a má dopad. Proto je zásadní, aby každý měl právo volit a možnost tímto způsobem přispět k budoucnosti svého národa.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed