Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Môže sociálny demokrat chcieť Olympiádu?

přidat komentář zpět na článek

V Mlich

Slovenská nátura

Ja zas poznám hodne "Jarov", ktorí dajú tých 60 eur a ešte budú tlieskať. :-(

SPA

Re: Slovenská nátura

Uživatel V Mlich napsal:

Ja zas poznám hodne "Jarov", ktorí dajú tých 60 eur a ešte budú tlieskať. :-(

Skôr si myslím, že budú tlieskať, lebo nebudú ani tušiť, že tých 60 eur (iba?) dali.

gofry

Náklady na Slováka

Správnejšie by asi bolo prepočítavať výdaje na pracujúceho Slováka, pretože nepracujúci nič platiť nebudú. A samozrejme vylúčiť zamestnancov štátu. Myslím, že potom by sa to kľudne vyšplhalo až na nejakých 150€.

Osobne si ale nemyslím, že by olympijské hry nemali byť vo výbave sociálneho demokrata. Jeho voličská skupina je totiž dušou kolektivistická a skutočne bude mať dobrý pocit, že "na Slovensku sme mali olympijské hry". A kto sme my, aby sme sa pozastavovali nad tým, čo prináša človeku radosť? ;-)

John Galt

Môže sociálny demokrat chcieť Olympiádu?

Hlavní jádro této otázky vidím jinde než autor. Důsledný sociální demokrat je kolektivistou, tedy člověkem, který posvěcuje kolektivní organizaci osob. Avšak "Olympiáda" je vrchol individuality, jejich novodobý autor je koncipoval právě jako vrchol individuálního lidského sportovního úsilí, ačkoliv je dnes mnozí mylně považují za soupeření národů. Sociální demokrat by proto daleko spíše uvítal Všesokolské slety či Spartakiády, které byly vrcholem kolektivní organizace a masovosti.

V praktické politice by pak důsledný sociální demokrat dané výdaje raději přerozdělil na sociální systém než na měsíc her. Avšak v současné hospodářské situaci jde spíše o sny či plácnutí do vody než o reálnou možnost pořádání her.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed