Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Najväčšia fabulácia v histórii európskeho projektu

přidat komentář zpět na článek

Zdeněk G

Ach jo...

Jak němce s tim jejich nadšením pro regulace a zákazy nemusim - a mám ty jejich názory z první ruky, protože mám 30 kolegů ve Štutgartu - kdyby tak vyšla ta prostá zóna volného obchodu, bylo by to super...

Svým způsobem by mě až tak nepálila ani politická integrace, kdyby to nebylo spojeno s tou ´harmonizací´. A snesl bych i společnou měnu, kdyby to bylo na způsob staré dobré nízkoinflační marky.

Neřikám že je taková představa ideál, ale ve srovnání se součastností by i to bylo libertariánské nebe... samozřejmě jen zapředpokladu že bychom si ten nabubřelej stát nevydržovali v Českých zemích sami.

Martin

Klaus a EU

Nedávno sem četl přepis rozhovoru Václava Klause s několika poslanci z EP, kteří jej v roce 2008 navštívili na hradě. Klaus na mimo jiné na úvod říká :Jsem tím, kdo vždy říkal, že pro ČR nemá členství v EU alternativu. Byl jsem to já, kdo v roce 1996 podal premiéru Dinimu českou přihlášku do EU. Byl jsem to já, kdo podepsal přístupovou smlouvu


V únoru 2009 při své návštěvě v EP víceméně zopakoval to samé. Je podivuhodné, že člověk, který tak vehementně kritizuje EU byl schopen v roce 1996(chvíli poté co skončil v čele EK hard-core socialista Jacque Delors) podepsat přihlášku do tohoto socialistického spolku.Tak inteligentního člověka jako je Klaus mohlo napadnou, že organizace jež měla (nevim jestli ještě má) normy na zakřivení okurek či banánů nebude to pravé ořechové pro naši budoucnost:-) Proto dost dobře nechápu Klausovo rozhořčení nad stavem EU, vždyt je to logický důsledek přístupové smlouvy(v niž byli koncentrovány všechny předchozí smlouvy) jež sám kdysi podepsal :-)

Zdeněk G

Re: Klaus a EU

No, ono to bude asi tím že Klaus za ideály svobody a volného obchodu stojí pouze rétoricky a nyní si na kritice EU tak akorát honí triko. Taky vždycky říkám že ten zrovna může nejméně kritizovat, když má největší podíl na tom že v tom společenství jsme.

Dost by mě zajímalo jak by se reálně nyní choval na místě Nečase. Myslím že více méně stejně jako on. Ten je taky náramný euroskeptik... tedy až do té chvíle než dojde na lámání chleba.

Taková ta moderní pravice, která má svobody, volného trhu a rozpočtové odpovědnosti plnou hubu a skutek utek.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed