Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku O (údajné) potravinové krizi a monetární tsunami

přidat komentář zpět na článek

O´ Pruz

SNAD PŘÍŠTĚ

Nezvykle až přesný popis ekonomických dějů kapitálových trhů a jeho důsledků na burzovní cenu komodit.

Je škoda, že přesnost byla ušpiněna FEDem. FEDu je možné připisovat jiná ekonomická zvěrstva, ale s burzou přímou souvislost nemá.

No škoda, snad se autor příště taky oprostí od politizace problému.

O´ Pruz

Zkouška

Zkusím, zdali je možné vložit obrázek do komentářů.
<img src="http://charts.quote.com/cis/lw?cont=CL+Z2&period=D&size=1000x314&bartype=BAR&plot1color=(35,62,142)">

František Vilím

Re: O´ Pruz (10.2.2011 7:47:16): SNAD PŘÍŠTĚ

Ad "o škoda, snad se autor příště taky oprostí od politizace problému." To jsem zvědav, jak se zbavit politizace politického problému :-) Jedině snad nechat lidstvo vyhubit.

Jan Mašek

FED

O´Pruz: jakto, ze FED nema vliv na burzy? Burzy obchoduji v penezich, penize tiskne (pomoci soukromych bank, ktere ovsem FED ovlada) FED. Pokud stejny pocet akcii "honi" dvakrat vice penez, proc by nemely akcie vyjadrene v penezich rust ?

Tanguero

Fed a rust cen komodit

Je to přesně tak, všechny "nové peníze", uvolněné FED-em jdou do bank a ty je investují do komodit, protože od dluhopisů předlužených států začínají všichni investoři dávat ruce pryč. Proto jsou plné noviny zpráv o zdražování zlata, ropy a potravin. A na druhé straně zpráv o svízelném stavu státních financí na obou stranách Atlantiku.

mp

k uvodnej myšlienke :

"Funkce korumpuje - intelektuálně korumpuje. Taková byla odpověď jednoho velmi dobrého ekonoma a člověka, kterého si vážím, na mou otázku, proč Ben Bernanke, šéf americké centrální banky, absolvent Harvardu s doktorátem z MIT, dlouholetý badatel v oblasti Velké hospodářské krize třicátých let a nepochybně velmi inteligentní člověk, vyhlašuje do světa takové bludy, jako minulý týden na konferenci amerického National Press Clubu. Ta odpověď mi dávala smysl."

- Taketo jednoduche vysvetlenie je až príliš jednoduché, než aby bolo postačujuce. Problematické nie je iba chovanie šefa FEDu. Problematické je chovanie a vysvetlovanie celeho kolosa ekonomickej "vedy". Píšem "vedy" v uvodzovkách, nakoľko táto veda v mojich očiach stratila aj zvyšky dôveryhodnosti a serioznosti. Táto "veda" podporuje ničím nekryté peniaze, a teda nepriamo aj ich nekontrolované množenie.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed