Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Obhajoba neobhajitelného: Pomlouvač

přidat komentář zpět na článek

qed

@Jakub

Čau, ohováranie (= pomluva) by malo byť brané ako niečo, čo ide na účet ohovárajúceho a nie ohováraného. Pokiaľ ohováraný nesie negatívne dôsledky ohovárania, je to buď preto, že pomluva bola pravdivá, čiže to nebola pomluva, alebo dotyčný, ktorý ohováranému spôsobil negatívne dôsledky, je akýsi divný, a v tomto prípade sa dotyčným nemá zmysel zaoberať. Koho sa môžu dotknúť pomluvy, ten si najskôr vyberá nesprávnych kamarátov. Niekto, kto by rád zaviedol "zákaz ohovárania", si tie pomluvy na svoju adresu naozaj zaslúži. Čo sa týka boja s pomluvami, najúčinnejšia je asi ignorácia pomluvy (nie ohovárajúceho).

jano

trocha zlozitejsie

Podla mna to bude trocha zlozitejsie. V SR (a mozno aj u vas) sa rozbehli celkom pekne sudne spory politikov proti novinam casopisom... Je to smutne , ale reputacia politika je v jeho ociach cennejsia ako zivot ineho cloveka.. aspon podla vysky odskodnenia to tak vyzera. Ale toto by nemalo byt bernou mincou. Na druhej strane, by poskodeny mal mat pravo sa adekvatne hajit. Neviem, ci reputaciu mozme ignorovat, v zmysle toho, ze ju nevlastnime. Kazdy si svoju reputaciu musi budovat sam, svojimi skutkami, casom, a napr aj darmi (darujem xy penazi detskemu domovu) a to uz sa da vycislit.

Central Scrutinizer

Bravo Jakube!

Už jsem se bál, že už všichni zapomněli že svoboda slova je dvousměrná komunikace.
Například Lukáš Kubec mne udal jen proto, že jsem se si dovolil mu oponovat ve VEREJNE diskusi na facebooku. Usoudil že je snadnější mne (od)prásknout ze zálohy než veřejně obhájit jeho nevybíravý útok na zamestnavatele odmítající zaměstnat rizikové pracovníky (včetně cikánů). Prý jsme "bílí rasisti".
Nicméně se cítí dotčen, že jsem mu teď v patách a připomínám mu že mi nechal zablokovat facebook profil protože používám přezdívku místo jména a jsem také vinen z "šíření myšlenek". Válel jsem se smíchy, tedy do té doby než jsem si uvědomil že jsem přišel o všechny fotky, vše co jsem na facebooku publikoval, včetně rozsáhlého kruhu přátel z celého světa.
Když jsem se mu napsal že základem libertariánství je svoboda slova, odpověděl že
základem libertariánství je svoboda JEHO, ne moje.

Jaroslav

Pomlouvač

Pomlouvač dobře zná lidskou povahu. Proti pomluvě je obrana těžká, zejména mezi lidmi, kteří si neověřují zdroje. Četl jsem to v novinách se bere jako informace věrohodná a přece to není tak jednoduché. To je v lidské povaze, zejména tam, kde jsou k tomu špatné charakterové vlastnosti. http://bible.kazani.cz/?q=pomlouva%C4%8D
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed