Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Obsesivní reglementace společnosti

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Fiala

Proč byl ´89?

Už mnohokrát jsem o tom přemýšlel. Ne, že bych byl nějakým zastáncem konspiteorií, ale nějak mi štymuje, že to prostě komouši odpískali sami. Blbečky typu Jakeš, Štěpán nebo Biľak nechali osudu a dali od toho ruce pryč. S docela jednoduchým záměrem - řídit to pomocí "Keynese". Marx má totiž tu nevýhodu, že všechno je komunistů, kteří to sami řídí, takže je jaksi sebedestrukční označit viníka situace. Keynes je dokonalý v tom, že kapitál a kapitálové statky jsou nominálně napsány na privátní vlastníky, ze kterých demokrati fabiánskou metodou udělají nepozorovaně "správce národního majetku". Tím pádem je možné z nefunkčnosti ekonomiky obviňovat kapitalistické zrůdy. Snad už tohle přežijem a brzo se dočkáme dalšího krachu na Rudé burze. Vzhledem k tomu, že dalšího kokota se svou teorií už nemají, tak snad od nich bude pokoj. Refjůdžíky odlifrujem na ostrovy Druhý Elišce/Kájovi/Vilíkovi (podle toho, kdo bude mít titulní roli v tý jejich frašce), když o ně tak stojej a na Kontientu bude svatej klid...

PS: Dost jsem tu v místní komunitě neuspěl se svým tvrzením, že to jsou vyžírkové (refjůdžíci), kteří jdou jen za jejich benefity. Ne ne Tomas. Ty nevěříš v Boha. Těm se musí pomoct. Tak jim je sem potom pošlem doporučeně do vlastních rukou :-))).

libertarian

Bez Boha by to nefungovalo - II.

Tento komentár som pridal k inému textu pred pár minutami.Myslím, že sa hodí aj k tomuto článku, tak ho vkladám bez úpravy. :

Už pár rokov chápem, že s ľudmi typu David s Vláďou sa nedá nič robiť. Ludia to majú proste v génoch. 95% "normálnych" ludí si nedokáže predstaviť život bez nadvlády nejakého centrálneho vládcu, Boha, predsedu vlády. Ľudia tisícročia verili na Boha práve z tohoto dôvodu - potrebovali spravodlivého, mudreho a silného vládcu. Ochráncu.
Dnešná doba vzala ľudom Boha - a tak si ludia vytvorili jeho náhradu - vládu. Bohu ludia nosili dary, obete, a vláde ľudia radi platia dane - za tie "nevyhnutné" služby a za ochranu pred zlom. Ten úžasne príjemný pocit - že niekto tam hore na mňa myslí, aby ma ochránil pred akýmkoľvek zlom - ten pocit je silný ako orgasmus. Ten pocit si ľudia nedajú vziať, pretože bez neho by ich živol bol smutný, plný strachu. Kto ich presviedča o inom , ten im berie tú slasť, tie istoty a pohodu. Kto im berie ich vládu, ten je ich nepriateľ..

Genetické vlastnosti sú nadradené logike a mozgu - hlavne ak tie dnešné mozgy sú už tiež osprostené tou genetickou vlastnosťou.
Človek nemá možnosť pretvoriť sa z ovčana na libertariana na základe nejakej argumentácie a logiky. Podobne ako žiadna logika neumožní černochovi premeniť sa na belocha.

libertarian

Re: Proč byl ´89?

Uživatel Tomáš Fiala napsal:

............. Snad už tohle přežijem a brzo se dočkáme dalšího krachu na Rudé burze. Vzhledem k tomu, že dalšího kokota se svou teorií už nemají, tak snad od nich bude pokoj. .................

Vidíš to moc jednoducho, a preto aj moc pozitívne. Hlavný problém však nie je v "tých hore" ,problém je v tých dole.
Popísal som to v tom inom mojom príspevku - aj ked ten som písal k inému článku.

Tomáš Fiala

Re: Proč byl ´89?

Uživatel libertarian napsal:

Uživatel Tomáš Fiala napsal:

...

Vidíš to moc jednoducho, a preto aj moc pozitívne. Hlavný problém však nie je v "tých hore" ,problém je v tých dole.
Popísal som to v tom inom mojom príspevku - aj ked ten som písal k inému článku.

"Tidole" (osobně mám své nepříliš lichotivé mínění o těch, kteří lidi takhle kategorizují, jen teď pro potřeby mé reakce a tvůj příspěvek to rozdělení respektuji), tak tedy "tidole" nemají pro případný další vývoj příliš velký vliv. To co drží stát pohromadě a je skutečným nástrojem moci, je monopol na měnu. Ten už neexistuje (podívej se tady do sekce "Obchod" nebo si zajdi na kafe do Paralelního polisu - já se tam chystám, až přijedu Čech). Banda šaškoidních Montypythonů pracuje vehemetně na zničení současné měny. Výmarská republika je za rohem. Vtip je v tom, že jsme ten roh už přešli, jen ti šaškové jak o překot ten roh přistavují. Cihly už ani nepálí, nedávají mezi ně maltu... Takže je jen otázkou času, kdy se to zhroutí = jak dlouho zvládnou tu hlínu patlat, než to prostě vzdají, stejně jako komouši, nebo to odumře díky masivnímu nástupu skutečných (tím pádem hodnotných) peněz. Jenže pak smůla. Marx nevyšel, Keynes nevyšel a dalšího blba prostě nemají k dispozici.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed