Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Očima libertariána: Jiný pohled na uprchlíky a migranty

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Fiala

Můžeme také chtít po našem státě...

Ano, to všechno jistě můžete. A já jsem poslední tvor ve vesmíru, který by vám v tom chtěl bránit. Jen budu se zájmem pozorovat, jak se všemi těmi státními úředníky, policajty, pobírači nejrůznějších benefitů a dalších na eráru (penězích pocházejících od produktivní části obyvatel) závislých vyžírek, kterých je ve společnosti 70-80%, se vám bude dařit tyhle požadavky na tom státu vymáhat...

Hynek

V ideálním světě...

V ideálním světě by stát neexistoval. Imigranti by mohli tam, kam si je kdo pozve. V praxi by mohli na kamkoli, kam mohou ostatní. V bezstátní společnosti by neexistoval "zdejší občan." Na druhou stranu, kdo by chtěl být na svém a za své rasista, nikdo mu nebude bránit zakázat vstup migrantům.
Migranti by se museli chovat slušně (jinak by je možná někdo opravdu vyhodil za svého chodníku, své silnice, svého náměstí...) a pracovat. Díky tomu by nikdo neměl důvod k rasismu, který by byl navíc v takové společnosti nevýhodný. Výsledkem by bylo mírové soužití.
Mimochodem, to vybudování místa pro uprchlíky je pěkně promyšlené zde: http://www.nechtenasbyt.cz/postavme-hong-kong-pro-uprchliky/
Jinak pěkný článek

libertarian

Re: V ideálním světě...

V ideálním světě by neexistovalo preľudnenie Afriky. Tí umelo namnožení, žijúci vďaka dotáciam politikov europy, by sa proste nenarodili. Žiadni ľudia, ktorí žijú dnes iba vďaka štátnym podporám - by neexistovali. Problém tohto rozsahu by nevznikol.
Politici zase riešia problém -ktorý sami vytvorili.

95% ovčanov toho horeuvedené nechápe, alebo ODMIETA pochopiť. A preto to demokraticky odserieme všetci.

Miloslav1234

K čemu je Teorie vševývoje?

Zatím se řešení všech problémů, které jsou vyvolané množstvím uprchlíků, omezují pouze na řešení následků přítomnosti uprchlíků. Zvýšení životní úrovně zemí, odkud hromadně utíkají uprchlíci, bude zřejmě základem komplexního řešení všech problémů způsobovaných uprchlíky. Zatím bohužel na světě neexistuje organizace, která by umožňovala efektivně řešit podobné globální problémy. Jednu možnou variantu vzniku takové organizace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v uvedeném dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Hynek

Re: K čemu je Teorie vševývoje?

Pane Miroslave, Váš návrh jsem četl. Ekonomovi, který hospodářské krize vysvětlil, Nobelovu cenu udělili, byl to Friedrich August von Hayek a Nobelovu cenu dostal již v roce 1973, tedy v době, kdy jste psal onen dopis již byl hospodářský cyklus dávno vysvětlen. Na webu Mises.cz o tom najdete mnoho článků.
Hospodářské krize (viz výše), politické krize a války jsou způsobeny státy. Pokud by existovala centrální světovláda, bylo by pro velké korporace snazší lobbovat za přijetí zákona pro ně prospěšného. Naopak v bezstátní společnosti by válek existovalo minimum a spíše na lokální úrovni, bankovní tajemství by nebylo třeba rušit, protože nebude-li politiků, nebude koho uplácet, vylobbované zákony nebudou moci existovat a přirozený vývoj sníží množství měn, protože již nebudou dále existovat důvody k existenci národních měn.
Oproti tomu Váš návrh na čtyřdenní pracovní týden považuji za nesmyslný. Za prvé tato pracovní doba nemůže platit pro lékaře, hasiče, prodavače, piloty, řidiče a další profese. Za druhé pevně stanovená pracovní doba se stává přežitkem z minulosti, již dnes stále více lidí pracuje z domova a odměňováni jsou spíše za objem práce. Za třetí je nemorální zakazovat lidem pracovat v pátek, v sobotu a v neděli, protože někteří lidé mohou chtít pracovat hodně a mít ještě více peněz. Pokud se Vám to zdá zbytečné, souhlasím s Vámi, ale nemůžete lidem upírat tuto svobodu. A konečně za čtvrté se nemusíte bát, že když nebudou někteří lidé potřeba, vzroste nezaměstnanost. Tito lidé jednoduše budou moci tvořit hodnotu jinde, protože peníze, kterými byli předtím tito lidé placeni, zůstanou ostatním, kteří je budou moci utratit za něco jiného, nebo pracovat méně a mít stejně peněz jako dříve, což vytvoří nová pracovní místa o stejné hodnotě. To je koneckonců vedlejší jev celého pokroku.

Hynek

Re: Re: V ideálním světě...

Nesouhlasím s Vámi. Ano, je pravda, že lékařská nebo potravinová pomoc snížili množství mrtvých, ale samo zvýšení počtu lidí není škodlivé a tvrdit, že je máme nechat umřít hlady nebo na nemoci, které umíme léčit, není zrovna etické. Navíc: více lidí => více možností specializace => větší bohatství každého z nich. Více zde: http://www.nechtenasbyt.cz/potrebuji-k-zivotu-sedm-miliard-lidi/
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed