Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Osm důvodů, proč legalizovat všechny drogy

přidat komentář zpět na článek

oudeicrat

heroin sa este stale pouziva ako liek

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23285502
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3953108/

Standa

Legalizace nemusí znamenat dostupnost

V kontextu současné politiky nemusí ani legalizace znamenat výrazný posun. Ba dokonce v případě konopí může jít o faktické zhoršení situace.

Ostatně, léčebné konopí je v ČR již několik let legální, a přesto nedostupné. Stát nastavil tvrdé podmínky. Licenci získala jediná firma. Ta dodala na trh jednu šarži, a tím vše skončilo. Léky z dovozu stojí desetitisíce na měsíc. Jsme tak v situaci, že léčebné konopí je de iure legální, de facto ilegální.

Současné složení parlamentu a stávající legislativa ohledně alkoholu a cigaret nám dává jasný obraz, jak legalizace rekreačního konopí dopadne: Milionové kauce za získání licence. Vysoké daně a kolky, které se dají koupit jen v arších po mnoha stovkách kusů. Pěstitelé budou povinni vybavit své pěstírny a výrobny dohledovými HD kamerami online připojenými na ministerstvo. Soukromé pěstování, ba i vlastnictví pěstebního náčiní, bude trestáno jako přečin, nelicencovaný prodej jako krácení daně a porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. V takové situaci bude celkem logické, že jedinou licenci na pěstování rekreačního konopí získá firma ze skupina Agrofert.

Hynek

Zbytečně moc důvodů

Osm důvodů? Mně by stačil jeden: Člověk není majetkem státu.

DenisM

Bravo

Shrnula jste všechno co mi leželo v hlavě ,cítím a vidím to stejně i v takovém věkovém rozdílu.
Názory lidí se nezakládají na jejich přesvědčení ,ale jak byli přesvědčeni a co vidí ,koukají jenom na jednu stranu mince protože ta druhá strana se lehce přehlédne.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed