Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Pětiletka, nebo inflační cíl. Není to jedno?

přidat komentář zpět na článek

O´ Pruz

SMUTNÉ ČTENÍ

současnost asi nelze popsat lépe, daleko zajímavější bude, kdy přijde vrchní s účtenkou, jaká suma bude na oné pomyslné účtence, kdo a za jak dlouho ji zaplatí.
A nejzajímavější budou důsledky.

catmouse

re opruz

Zeptejte se Barona - ten Vám to spočítá a je to prostě v "pohodě".

Aspirin

V cem mit penize ?

Zajimalo by mne co by bylo vhodne udelat nez nastane kolaps. Asi neni dobre mit pohledavky ze ? Z tech penez budou bezcenne papiry. Jest tak ?
Jinymi slovy v cem mit penize ???

Jakub Skala

re: v cem mit penize

zlato, stribro, konzervy, zbrane :))

Aspirin

prusvih...

tak to je prusvih... vrazil jsem pres mega do ruznych pujcek a neni to ted bohuzel likvidni... jestli nastane pruser tak jsouty penize v tahu :-(((

mp

OPruz

Samé dobré otázky :
"současnost asi nelze popsat lépe, daleko zajímavější bude, kdy přijde vrchní s účtenkou, "
- Kdy príde ? Rakušan nevie dátum (nevie číslo), ale pozna príčiny a dôsledky. Teda vie, že účtenka sa dostaví vtedy, ked si ludia (veritelia) budú žiadať preplatiť štatne dlhopisy, a štat nebude mať čím platiť. A nové dlhopisy nik nekupi.

"jaká suma bude na oné pomyslné účtence,"
- "rakusky ekonom asi nepozna presné číslo, ale pozna príčiny a dôsledky. Preto vie, že na tej účtenke bude taka suma penazí, aku sumu keynesianci doteraz inflačne natlačili, peniaze nekryté prácou ani inou hodnotou. A keynesianci toho natlačili hodne.

" kdo a za jak dlouho ji zaplatí."
- zaplatia to majitelia štatnych dlhopisov a iných štatom vytlačených papierikov. A dalej ostatní statni otroci (občania) v buducich daniach.

"A nejzajímavější budou důsledky."
- dôsledky budu kruté. Odserieme si všetky tie nezaslúžené výhody a zisky, ktoré sme doteraz získavali na dlh, z keynesianskych bezhodnotových penazí. Teraz pochopia všetci, čo to znamena používať kusky hajzelpapiera namiesto penazí.

mp

Aspirin :

myslím, že ten kolaps nepríde skôr ako za 1 až 2 roky.
Takže ešte máš trocha času.

vvenc

Asi to bude horší

Obávám se, že "někdo" rozhodne, že bude nejsnadnější ten průšvih likvidovat válečným řešením a zároveň poněkud upravit zanechanou ideovou stopu.

Rubik

to: Jaroslav Brychta

Pane Brychto vase clanky maji nevyslovitelne kouzlo. I kdyz je to vetsinou depresivni cteni, vzdycky se na vas novy clanek tesim.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed