Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Platí OSVČ nižší odvody než zaměstnanci?

přidat komentář zpět na článek

petr1979

chudáci OSVČ

Z velmi dlouhého článku mám dojem, že nám autor chce naznačit, že OSVČ musí platit do státního méně, protože si to pro rizika zaslouží.

Pane autore, nikdo OSVČ nenutí, aby byli živnostníky. Mohou se klidně nechat zaměstnat a platit vysoké odvody. Jenže to dělat nebudou - proč? Protože je stát velmi zvýhodnil na odvodech. A tohle není správně. Oni přijímají výhody sociálního státu a přitom do rozpočtu přispívají mnohem méně.

Jestli chce autor srovnávat komplexně, tak ať bývalí OSVČ přestanou v důchodu pobírat příspěvky na bydlení a jiné sociální dávky, protože mají malý důchod. Jenže za ten malý důchod si mohou sami. Ale dávky budou rádi přijímat - ovšem ty peníze na dávky jsou zaplacené především z odvodů zaměstnanců. A tohle je podle vás v pořádku? Podle mě určitě ne!

vlk

chudáci zaměstnanci?

Stejně jako nikdo nenutí být živnostníkem nikdo nenutí být zaměstnancem.
Článek nic nenaznačuje, článek uvádí fakta a srovnává. A je vidět, že odvody OSVČ nejsou až tak nižší, jak si lidé myslí. A to nemluvím o tom, že zde máme třetího, který se směje, když se dva (zaměstnanci a OSVČ) perou. Tím třetím je stát a platby za státní pojištěnce, které jsou nejnižší.
Gorický uzel problémů v ČR nevyřešíme, pokud budeme míchat vše dohromady. Problémy sociálních dávek nechme stranou. Je to podobné jako ukazovat na OSVČ, že má výdajové paušály příliš výhodné. Ok tak ať se zruší/vyřeší výdajové paušály a nekomplikuje se situace všem. Stejně tak sociální dávky...

Soniya87

SELF-employed lower contributions than employees?

Hi Guys In general, self-employed individuals may have lower contributions than employees because they are responsible for both the employer and employee portions of payroll taxes. However, this can vary depending on the specific https://vancedyoutube.org situation and location. Self-employed individuals may also have access to certain tax deductions and credits that can lower their overall tax burden. It's important for self-employed individuals to consult with a tax professional to understand their specific tax obligations and strategies for minimizing their tax liability.

Aliya88

What is free fire style name?

"Choosing a 'Free Fire' style name is all about expressing your gaming persona creatively. Whether it's fierce and bold or mysterious and cunning, your style name sets the tone for your in-game identity. So, let your imagination run wild and craft a name that resonates with your gameplay style. Embrace the uniqueness and stand out in the battlegrounds of 'Free Fire'!" https://ffstylishname.com
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed