Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Práce zotročující; práce osvobozující

přidat komentář zpět na článek

libertarian

hmm...... smutné....

Bejvávali časy, keď sa tu v diskusii stretlo 5 - 10 ľudí, a dalo sa pokecať. Nič moc, ale aspoň čosi.
Je to smutné vidieť, ako sa tento web vytráca do ničoty. Ale smutnejšie je, že sa vytráca vzťah drvivej väčšiny ľudí k ANCAPu. Ľudská spoločnosť sa mení na stádo oviec. A dnešní svetoví koronaVládcovia sa už pripravujú tie ovce podojiť, ostrihať, a potom asi šup na bitúnok.
Nuž, pokecal som si sám so sebou, reakciu už ani neočakávam, a rýchle šup k debilizátoru pozrieť, koľko oviec sa zase nakazilo tým vrahom modernej civilizácie (táto posledná myšlienka, to je taká paródia na dnešnú posratú dobu !).

Jmenonevim

Re: hmm...... smutné....

Hm, tak já klidně reagovat budu. No mě to tak přijde, člověk si přečte ancap, řekne se "hm, hustý, to sedí k mim nározům", nebo "hm hustý, právě jsem se dozvěděl všechnu pravdu o dnešnim světe a změnil jsem dřívější názor", ale co potom?

libertarian

Re: hmm...... smutné....

"....ale co potom?"

- potom NIC.
Ja som už 20 rokov nainfikovaný ANCAPom, a už som pochopil, že inteligencia takzvaných "homo sapiens" neumožňuje im pochopiť výhodnosť ANCAPU , a že radšej budú žiť "pohodlne" pod kuratelou gaunerov politikov.
Terajšie super buzerovanie a tyrania pod koronaTyranmi a akceptovanie tohto ovčanmi je dôkaz, že SLOBODA je pre ovčanov nezaujímavý pojem.
A vďaka za reakciu, trošilinku som sa mýlil.

frei

Re: hmm...... smutné....

Mylně předpokládáte, že všichni lidé usilují o vlastní štěstí. Řada lidí etatismus podporuje proto, že obětování bohatých považuje za morální. A není to jen závist, i američtí miliardáři někdy sdílejí tyto názory, protože nevěří, že mají morální právo na plody své práce.

Navíc tyto názory mají oporu v náboženských textech (prodej, co máš, a peníze rozdej chudým) i moderních filosofiích (každému podle jeho potřeb; co nejvíce potěšení co největšímu počtu).

Pokud člověk nemá právo na plody své práce, jak může mít právo s nimi svobodně zacházet?

Jmenonevim

Re: hmm...... smutné....

a není to tak trošku "nedostatek" ancapu? že je sice fajn se snažit měnit mentalitu lidí, ale já nevim, neslyšela jsem třeba o spolku, který by se mezi sebou znal, a třeba se aspoň snažil tvořit kolem sebe nějaký lepší prostředí, nikdy jsem neslyšela o nějaký reálný filosofii, jak ancap založit, a co mi vůbec nejvíc vadí, je radikálně chtít všechno obráceně, než dělá stát. taky mi přijde, že ancap moc neřeší lidkou psychologii, chování lidí ve společnosti, že vše není jenom o volnym trhu, ale třeba i o tom, že lidi se často chovaj víc emocema než rozumem, víc konkrétní nějak položenou situací než faktickou záležitostí daný okolnosti, a tak.

v6ak

Re: hmm...... smutné....

Rozhodně to není nedostatek AnCapu. Může to být nedostatek současné komunity, který čeká na někoho, kdo přijde s řešením.

libertarian

Re: hmm...... smutné....

"Může to být nedostatek současné komunity, který čeká na někoho, kdo přijde s řešením."

- dnešná komunita je extremne etatistická, a čaká,aby im štát riešil život. O žiadny ANCAP im nejde.

libertarian

Re: hmm...... smutné....

Jmenonevim :

" a není to tak trošku "nedostatek" ancapu? že je sice fajn se snažit měnit mentalitu lidí, ale"

- ANCAP nie je štát, nemení ľudí. ANCAP je sloboda.

Jmenonevim

Re: hmm...... smutné....

no otázka je, co to vlastně znamená "měnit lidi", protože i to že je někdo přescvědčenej že nejlepší je ancap a odmítal by by se zamyslet i nad jinými názory, by vlastně nebyla svoboda (jakási svázanost jednoho názoru), a zároveň se to svobodou dá nazvat protože on se tak rozhod, stejně tak u přesvědčení že nejlepší je stát, stejně jako svoboda znamená možnost se upsat do otroctví ale pak by už svobodnej vlastně nebyl, takže podle mě jediný co by směřovalo k ancapu je vlastně změnit svobodný názory lidí že nejlepší je stát, já to nazývám takový svobodný nesvobodný názory, i když jsou od dětství vštěpovány, i přesto by se to dalo nazvat jejich vnitřní svobodou si je nechat vnutit.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed