Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Právo a zákony

přidat komentář zpět na článek

Standa

Nejednoznačnost

Nejednoznačnost zákonů je podle mne záměrná:

- Zákony vznikají převážně na objednávku, často placenou. Je potřeba slova vybírat tak, aby byl naplněn zájem objednavatele, a přitom to z textu zákona moc nekřičelo. Už nestačí napsat, jako v roce 1946, že: „Nelze… připustiti, aby vlastnictví… zůstalo i nadále soustředěno v rukách jednotlivce.“ http://www.psp.cz/eknih/1946uns/tisky/t0433_00.htm

- Z nejednoznačnosti velmi profitují právníci. V parlamentu sedí mnoho právníků. Každý další nečitelný zákon znamená zlepšení jejich vyhlídek na dobré živobytí poté, co opustí poslanecké lavice.

Loajalita vůči státu je jedním ze základních úkolů státního školství. Plní jej na jedničku. Úcta k zákonům, ať jsou jakékoliv, je její součástí.

Salitrník

Pár novinek

Mám pár novinek:

- http://www.bawerk.eu/clanky/komunismus/hitleruv-nacionalni-socialismus-v-sudetech.html,

- http://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/nerovnost--kapital-a-problem-pikettyho.html
Kritika bohužel dost proslulé knihy Kapitál od Pikettyho.

-http://www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/proti-valce-v-syrii.html
Oficiální kritika Mises.org proti útoku v Sýrii aneb dárek panu J. Payne.

V Brně v knihkupectvích Beta Dobrovský (Vaňkovka a Česká) mají Anarchokapitalismus za 350 Kč, zatím v místech, kde vystavují novinky.

libertarian

toto som napísal na PravýProstor.cz

„Na závěr tedy vyzývám čtenáře, který pokud má k zákonům velikou úctu, aby tuto úctu přehodnotil. “

– pane Lukl, problém je v tom, že taký čitateľ, ktorý má úctu k zákonom, ani neexistuje. Tunajší pseudoPravičiari (na PravyProstor.cz ) kašlú na zákony, oni ani nepoznajú existenciu 99% zákonov. Oni iba milujú ŠTATNU MOC, pretože sú strachom posraní od predstavy, že by mali žiť bez štátnej buzerácie, sami si riadiť svoje životy.

=====================

Myslím, že tato moja myšlienka je PODSTATNOU PRÍČINOU víťazstva etatizmu nad slobodou.

libertarian

poriadny omyl

"Vždyť lidé obvykle nemají příliš mnoho úcty pro politiky jako je Babiš, Sobotka, Kalousek, Okamura, Zeman... Zato mají úctu k zákonům."

Pan autor by mal doštudovať psychologiu. Ľudia evidentne NEPOZNAJÚ ani 1 % z existujucich zákonov, ani len nevedia o ich existencii. Takže hovoriť o ÚCTE K ZÁKONOM je poriadne prehnané.
Ľudia však poznajú politikov. Možno si ich až tak moc nevážia, ale URČITE sú nekonečne vďační za existenciu tých politikov. Pretože sú strachom posraní od predstavy, že by mali žiť bez politikov a bez štátnej buzerácie, sami si riadiť svoje životy.

Pan autor by mal vyhľadať nejaký zoznam existujúcich zákonov, a otestovať niekoľko náhodných ľudí zo znalosti iba samotnej existencie tých zákonov. Potom by zmenil spústu svojich názorov.

Ancap

Re: poriadny omyl

Pane Libertarián, já jsem psal v článku, cituji:

"- Mnoho lidí ani neví přesně, co v zákonech stojí, nerozumí jejich obsahu, nedovedou se v nich orientovat (čemuž se vůbec nedivím),"

A vy mi napíšete:

"Pan autor by mal vyhľadať nejaký zoznam existujúcich zákonov, a otestovať niekoľko náhodných ľudí zo znalosti iba samotnej existencie tých zákonov."

Takže jinými slovy je to jako kdybych napsal, že vražda je špatná a vy odepsal, že vražda je špatná.

Na to můžu říct jen "ok, jsem rád, že se shodneme"

Úcta k potřebnosti a užitečnosti zákonů není to samé jeko dobrá znalost těchto zákonů.

Howg
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed