Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Směr anarchie! Nebo minarchie?

přidat komentář zpět na článek

Miloslav1234

Ne anarchie! Ne minarchie!

Vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva pokračuje a nelze ho zastavit. Současný stav mocensko-politického uspořádání světa je žalostný. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky globální finanční elity, tj. tzv. "lidí velkých peněz". Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Dnes už je zcela zřejmé, že je nezbytné pokud možno urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva. Předpokládaný vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Urza

Re: Ne anarchie! Ne minarchie!

Můžete mi už laskavě přestat spamovat všechny weby i mail tím nesmyslem?
Je to vrcholně neslušné, obtěžujete a parazitujete.

zeus

Ankap nakonec bude.

Mám svoji vlastní cestu jak podpořit svobodu. Prozatím nechci říkat jakou, ale přijde doba, a budu ostatní ankapisty žádat o podporu.
Myslím, že když každý půjde svojí cestou a dle možností pomůže, nakonec se posun společnosti podaří. Nedokážu si představit, že by ankap byl zapomenut nebo by zapadl, je na to příliš známý a příliš výhodný. Jen nikdo neví jak dlouho se bude zavádět, ale klidně se může stát, že se nějaká skupina investorů ekonomicky vzdělá a dá dohromady několik miliard dolarů a nabídne třeba v Sírii ochranu před násilím. Potom se přidají další společnosti a vznikne trh s bezpečností a ankap bude na světě dříve než si toho stihneme všimnout.

Něco k tvorbě názorů: https://nedd.tiscali.cz/jak-vytvorit-vetsinovy-nazor-staci-presvedcit-ctvrtinu-populace-314511

Urza

Re: Ankap nakonec bude.

Tak směle do toho!

Hynek

Decentralizace ad absurdum

Dejme obcím prakticky veškeré pravomoci české vlády.
Vláda bude:
1. Rušit cla
2. Zajišťovat armádu
3. Vybírat poplatky od obcí na základě jejich HDP
4. Zajišťovat volný pohyb osob, zboží a kapitálu
Důsledky:
1. Koordinace velkých projektů bude těžší pro politiky (uvolní se prostor trhu)
2. Brutální daňová konkurence a konkurence zákonů
Příklad:
Mějme jednu welfare obec a jednu minarchistickou obec. Do welfare obce se nastěhují nezaměstnaní, sociální vyžírky, méně schopní a příjemci dotací. Do minarchistické obce se nastěhují ti, kteří platí daně. Welfare obec bude mít mizivé příjmy a obří výdaje, ta druhá naopak.
Ale uznávám, že je tu jeden problém: Co se současnými důchodci a postiženými, kteří nemohou být zabezpečeni, neboť je stát dříve okrádal? Každopádně až zrušíme průběžný systém a invalidní důchody zprivatizujeme, můžeme tento plán realizovat. Součástí ústavy by mělo být právo obce odtrhnout se (a zrušit se).

vlk

Re: Decentralizace ad absurdum

"Co se současnými důchodci a postiženými, kteří nemohou být zabezpečeni, neboť je stát dříve okrádal?"
Co se udělalo s příslušníky StB, kteří jen dělali svou práci dle státu? Co se udělalo s nacisty, kteří poslouchali příkazy? Co mají říkat lidi, co věří papírkům ČNB a jsou každoročně okrádáni státem řízenou inflací? Co mají říkat lidi, co byli okradeni nějakým podvodníkem, který jim něco sliboval a současně podvedení státem,který jim sliboval právní bezpečí? Co mají říkat pronajímatelé, co měli regulované nájemné? Co církevní restituce? Co restituce po revoluci? Co děti, co zdědí státní dluhy? Co dotace na solární elektrárny? ...
To nemá řešení. Otázkou je, má se pokračovat v nespravedlnosti nebo ne...
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed