Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Sousedův teleport omezuje mou svobodu!

přidat komentář zpět na článek

Ancap

lol hele já v tom nevidím problém

Hele, já nevidím problém v teoreticky v tom, že si definuješ svobodu jako že můžeš mít věci, které technologicky existují.

Jakože to, že dneska nemáš teleport, protože neexistuje neomezuje tvou svobodu, ale až existovat bude a ty si ho nemůžeš koupit, teoreticky tvou svobodu vlastně omezuje :D

Miloslav1234

Doporučení autorovi článku

Autorovi článku doporučuji seznámit se s obsahem dopisu: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Urza

Re: lol hele já v tom nevidím problém

Definovat si lze cokoliv jakkoliv; ne všechny definice jsou však smysluplné.
Ale co hůř, ti lidé si často ani neuvědomují, jaké definice používají (a leckdy jsou i nekonzistentní).

Urza

Re: Doporučení autorovi článku

A Vám doporučuji s tím přestat všude spamovat; už toho mám dost, spamujete mi tím všechny weby a maily už několik měsíců.

FK

Stejný nápad

O tomhle jsem také přemýšlel. Je fajn, že jsi to tak hezky shrnul. Tohle nepochopit může jen silně věřící kolektivista . :-)

maaartinus

Chudi nebohatnou a stredni trida chudne

Na tom, ze bohati bohatnou rychleji by nebylo nic spatneho, kdyby ovsem opravdu bohatli i chudi. Coz se ovsem uz peknych par let nedeje. Sice dnes ma skoro kazdy chudak mobil a auto, ale bez obojiho se neobejde, kdyz chce pracovat.

Dnesni situace je takova, ze neprilis inteligentni absolvent dnes neperspektivniho ucnovskeho oboru zije od vyplaty k vyplate, nasporeno nema nic a nikdy mit nebude. Pred 40 lety tomu bylo podobne, jen rizika byla mensi.

Timto nechci obhajovat komouse nebo propagovat prerozdelovani.

S clankem vicemene souhlasim, jen mi vubec neprijde relevantni pro dnesni dobu. Za tech 40 let se neuveritelne zvedla produktivita, ale vetsina obyvatel z toho nema nic. A neni to nedostatkem prerozdelovani.

Urza

Re: Chudi nebohatnou a stredni trida chudne

Samozřejmě, že z té zvýšené produktivity mají lidé hodně. Vždyť jste sám jmenoval ten telefon a auto, ale také mikrovlnky, lepší televize, Internet, lepší lékařskou péči, větší výběr potravin.... ano, žijí od výplaty k výplatě, ale z mnohem lepších podmínkách.

Vladislav Veselý

Kde se bere bohatství?

Tohle je podle mě hluboce nedoceněná myšlenka...chudoba je výchozím stavem; byla tu vždy, dávno před civilizačními výdobytky, takže se nikde nebere, ona prostě tu je, dokud někdo něco neudělá. Správná otázka zní: „Kde se bere bohatství?“...

Hodně lidí si stále myslí, že už jsme všichni navždy hodně bohatí, stačí jenom někomu peníze sebrat a dát potřebným a budeme se mít všichni mnohem lépe a pořád znovu do nekonečna. Není potřeba se dobře učit, riskovat při podnikání, každý den chodit do práce, dennodenně vytvářet znovu další hodnoty a bohatství... stát sám přeci všechno zajistí, zreguluje, omezí, zadotuje, podpoří, ....

Když se cokoliv nově zreguluje nebo zdaní, tak to přeci nemůže mít negativní dopad na podnikání, na pozitivní lidskou aktivitu a kreativitu, omezení budoucích možností, neexistuje ztracený čas strávený a vyhozené peníze na řešení regulací,....Všechno prostě pojede samo dál ještě rychleji ke světlým zítřkům.

Zboření mýtu o bohatství vznikající z ničeho a vyčíslení konkrétních nákladů konkrétních státních opatření by podle mě hodně pomohlo argumentaci ve prospěch svobodnější společnosti. https://www.komora.cz/tiskova_zprava/ucet-za-gdpr-podnikatele-narizeni-vyjde-na-25-miliard-korun/

maaartinus

Re: Re: Chudi nebohatnou a stredni trida chudne

> Samozřejmě, že z té zvýšené produktivity mají lidé hodně.

Stale tvrdim opak.

> Vždyť jste sám jmenoval ten telefon a auto,

Mit auto a telefon pro nektere znamena ze musi byt nepretrzite k dosazeni kdyby si snad zamestnavatel vzpomnel. To je pak lepsi je nemit.

> ale také mikrovlnky, lepší televize, Internet,

Ano, ale to jsou malickosti (dve z nich nemam protoze o ne nestojim).

> lepší lékařskou péči,

Ano, to uznavam!

> větší výběr potravin....

Pro ty co setri na kazdem kroku se o zadny vyber nejedna.

> ano, žijí od výplaty k výplatě, ale z mnohem lepších podmínkách.

Tezko posoudit tu lekarskou peci, zbytek bych ohodnotil jako zlepseni snad o 10-20%. Takoveho pokroku za 40 let by byla schopna dosahnout i CSSR pod vedenim KSC neblahe pameti.

Ze soucasne prerozdelovani je spatne, o tom nelze pochybovat. Vice volneho trhu by bezesporu prospelo. Ale reseni to neni, ne samo o sobe a ne v podminkach soucasne nerovnosti, kde pro ty opravdu chude nejsou vubec zadne rozumne prilezitosti.

Urza

Re: Re: Chudi nebohatnou a stredni trida chudne

Že Vám osobně některé výdobytky doby nevyhovují, neznamená, že neexistují.
Vyhovují zas jiným; a pravděpodobně bychom našli i takové, které vyhovují Vám, avšak přijde mi to jako dost hloupý způsob, jak trávit čas.

libertarian

Re: Kde se bere bohatství?

Bohatstvo vzniká prerozdelovaním cez štát:


Keď štát vezme boháčovi - tomu vlastne neubudne, pretože má zbytočne veľa.
Keď štát pridá chudákovi, tomu to strašne pomôže, pretože má máličko.

Sumarizácia : Po prerozdeľovaní majú všetci dokopy viac, ako predtým.

Túto základnú axiomu fungovania štátu miluje väčšina ovčanov, a veria jej. Pretože väčšina verí tomu, že práve oni na tom získavajú. Nie je možné im to vytĺcť z hláv. Volebné výsledky sú dôkazom.
==================
moc tu chýbajú šmajlíky.....
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed