Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Stát je ten největší šmírák

přidat komentář zpět na článek

Salitrník

Zajímavosti odjinud

Zajímavosti odjinud:

* http://www.svobodny-svet.cz/6939/veda-o-financovani-vedy.html

* http://www.svobodny-svet.cz/6837/skutecne-riziko.html

* http://www.svobodny-svet.cz/6396/prolomeni-hradeb-recenze-a-par-zamysleni-1-2.html

libertarian

je to oveľa horšie

Že štát šmíruje, to je všeobecne známe. Ovšem, NAJabsurdnejšie je to, že štát to koná s priamym, alebo implicitným súhlasom šmírovaných ovčanov. Takže je absurdné vyčítať niečo politikom. "Však
ovčania to chcú."
Vlastne - všetko zlo konané štátom je odsúhlasené ovčanmi vo voľbách. Zlo - to vlastne nie je štát, ale ovčania, ktorí schvaľujú a financujú konanie štátu. Ovčania sú objednávateľmi toho zla.

Vladislav Veselý

Re: je to oveľa horšie

Podle mě je to složitější.
1) asi žádná strana do voleb nejde se sloganem/úmyslem "Budeme vás maximálně šmírovat", "Šmírování do každé rodiny" "Dostupné šmírování pro každého". To nastává až v praktické činnosti státu v rámci boje proti zločinu, extremismu, terorismu, xenofobii, pohodlné práce policie u PC a ne v terénu...
2) rozlišil bych politiky a státní úředníky. Politik je člověk, který chce být primárně znovu zvolen, tak nechce žádné potíže. Státní úředník si chce zjednodušit práci a zvětšit svoji moc. Politik je pro státní úředníky dočasná figura, která za chvíli zmizí a přijde jiná. Tahle zájmová skupina je nebezpečnější. Pokud půjde politik proti úředníkům, tak se ukáže, jak je neschopný, jak nedokáže nic zařídit, úředníci mu nahážou klacky pod nohy (stačí jen obstrukce, zdržování), protože státní/netržní prostředí znají mnohem lépe a nechtěný politik bude muset být rychle vyměněn (viz rychloobrátkoví ministři školství, zdravotnictví...).
3) občané podle mě většinově netuší, nezajímají se, nedochází jim, co všechno stát o nich ví a jak se to dá zneužít, proč musí jít tolik peněz na.... Než souhlas je to spíše nezájem, ignorance, naivita, ... a dobře organizované zájmové skupiny toho zneužijí.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed