Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Trump a clo na dovoz oceli a hliníku – nepochopení základů ekonomie

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Macháček

.

Ano, ale též by se dalo říct: ,,Tento článek - nepochopení základů demokracie".

Nic proti samotným ekonomickým argumentům. Ty nejsou nikdy na škodu, ale také jsou jich haldy. Problém je, že uvažování politika (v tomto případě Trumpa) jde zhruba takto:

- volby jsem vyhrál díky velmi těsným vítězstvím ve státech jako Michigan a Pennsylvania

- lidi tam trápí útlum ocelářského průmyslu

- abych si zajistil znovuzvolení, tak jim trochu pofoukám ocelářské bebí*


Kde zbývá místo pro nějaké obecné blaho? :-)


*trochu, protože ta opatření budou zřejmě dost vykuchaná. Nicméně, i kdyby dopadla na, řekněme, těžařský průmysl, tak to Texasani v dalších volbách stejně hodí Trumpovi ze spousty jiných důvodů.

Eduard Horák

Re: .

Ano, Tomáši, máte určitě pravdu, ale to samé "nepochopení základů demokracie" by se dalo vytknout všem těm článkům a autorům na mises.org., kde se tyto články rovněž nezabývají Trumpovými motivacemi, ale čistě ekonomickými dopady zavedení cel. Že jde víceméně pouze o populismus je jasné, ale dopady budou takové, jak jsem je v článku nastínil. A u Trumpa je možné i to, že pevně věří, že cla americkým ocelářům skutečně pomohou.
Eda

Tomáš Macháček

Re: .

No, neberte to jako nějakou nepřátelskou reakci. Spíše jako přátelské popíchnutí směrem, kterým se zřejmě ani většina autorů na mises.org nevydala. A je to škoda, že zůstávají jen u toho základního!

Eduard Horák

Re: .

V pohodě. Ono máte v podstatě pravdu. Je to zjednodušený pohled, který bere v potaz pouze dopad těchto restrikcí. No, kvůli tomu jsem to také psal. :-)
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed