Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Víte kolik peněz už jsme nasypali do MMF?

přidat komentář zpět na článek

ivansml

populizmus

"MMF nadělal za poslední desetiletí ve světě mnoho škody, když propagoval režimy fixních kurzů, které uvrhávaly jednu zemi za druhou do měnových krizí. Těmto zemím pak MMF půjčoval peníze na nesmyslné udržování neudržitelných kurzů jednotlivých měn k dolaru."

Nedalo mi to a skusil som pohladat co k teme hovoria skutocni ekonomovia. Vysledok je, "necakane", trosku iny:
"We empirically analyze the effect of International Monetary Fund (IMF) [...] We find that IMF involvement reduces the probability of a crisis. Once in a crisis, IMF programs significantly increase the probability that the authorities devalue the exchange rate."
zdroj: http://peio.vweb10-test.gwdg.de/files/Dreher.Walter_IMF.Effects.Currency.Crises.pdf
(publikovane vo World Development, vol. 38, issue 1, January 2010)

Zjavne cakat od pana Macha ze tvrdenia budu niecim podlozene, alebo aspon zodpovedat realite, je nerealne (vsak priemerny citatel uvidi tie miliardy a dalej uz rozmyslat nepotrebuje).

PS: odporucam si precitat aj http://en.wikipedia.org/wiki/Washington_consensus - vskutku, deregulacia, privatizacia alebo otvorenie trhov su charakteristicke znaky socializmu :)

O´ Pruz

RE ivansml

Pan Mach je politik, tudíž nelze očekávat jiné než politické vyznění článku.

ALE, s podstatou hodnocení MMF je třeba souhlasit. Je to mimořádně zdatná zločinecká organizace.
Scénář zločinu je jako vždy stejný a je nutno dodat, že vlády jednotlivých zemí MMF v tom mimořádně napomáhají.

Vlády nemají možnost půjčit si sami od sebe- centrální banky, což se nabízí jako povrchně rozumné řešení, taková pojistka proti zneužití politiků. Tudíž je třeba si půjčit od soukromých bank. Není nic bezpečnějšího pro banku než na tuto půjčku kejvnout. Přitom splatnosti jsou mnohaleté. Mezitím si vlády půjčí na splacení splatných půjček. Toto se děje do té doby, než jsou půjčky v nesplatitelném rozsahu.
V tento okamžik zasáhne bohulibý MMF. Pod slibem otevření ekonomiky, půjčí peníze. Vlády uhradí soukromým bankám jejich půjčky. Takže ve své podstatě bezrizikový obchod pro banku.
No a co s takto vrácenýma penězi, no přece, když se ta zem ekonomicky otevřela, tak ji definitivně rozvrátit.

V současnosti tuto terapii podstupuje Řecko. Nakročeno mají okolní státy, včetně celé Evropy.


I když nám politici slovy hlavního kasírmajstra slibují konec sekání dluhů do třech roků, může tomu věřit jen opravdový optimista utopista. Že pane Urza.

gofry

Re: populizmus

Uživatel ivansml napsal:

Once in a crisis, IMF programs significantly increase the probability that the authorities devalue the exchange rate.
Otázka je, či je znehodnotenie úspor občanov tým najlepším riešením alebo iba bohapustou krádežou, ktorá má za cieľ zaplatiť za chyby politikov, bánk a podnikov.

Didi

Re: Re: populizmus

Uživatel gofry napsal:
Otázka je, či je znehodnotenie úspor občanov tým najlepším riešením alebo iba bohapustou krádežou, ktorá má za cieľ zaplatiť za chyby politikov, bánk a podnikov.
Občan, který si spoří, tím zárověň omezuje svou závislost na státu a jeho přerozdělování. Tudíž toto chování je z hlediska státu naprosto nežádoucí a je ho nutno trestat, ať už přímo (inflační zdanění úspor) nebo nepřímo (podpora závisti).

qed

@ivansml

Myslím, že Libertarian by mal jednu-dve veci čo dodať k tomu "nečakanému" výsledku "skutočných" "ekonómov ,)).

iwo

mafia

ked po rozpade ceskoslovenska prechadzalo zlato do ceskych bank a teda nastava predpoklad ze nebude podliehat deleniu a teda mnozstvo rezerv v ekonomike samostatnej SR utrpi. meciar vtedy ziadal pozicku od MMF. a co za to MMF chcel? 30% devalvaciu SKK. v prvej faze nam prislubila pozicku svetova banka co sa MMF snazil zablokovat. Nakoniec doslo k devalvacii 10% a nabaleniu pozicok od MMF

Central Scrutinizer

IMF je na špici organizovaného zločinu

IMF netroškaří. Nesnaží se jiné země oloupit, ale přímo uloupit.
My všichni to financujeme.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed