Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo

přidat komentář zpět na článek

libertarian

je to ešte horšie

Ak chce autor pochopiť PRÍČINY správania etatistov, doporučujem niekoľkodennú návštevu diskusného fóra na webu http://pravyprostor.cz/

Tam zistí, že situacia je oveľa horšia. A to sa tam stretávajú v družnej hádke, okopávaní a pľuvaní sami takzvaní pravičiari, od ktorých by človek očakával čosi iné.
Nie je pravda, že etatisti nechápu, nevedia, že sa mýlia. Pravda je taká, že etatisti odmietajú vedieť, odmietajú argumenty, vedome prekrúcajú fakty. Etatizmus - to nie je neznalosť, etatizmus je duševná choroba.

libertarian

zde jen vyvracím tvrzení „lidé jsou příliš hloupí, proto potřebují stát,“

„lidé jsou příliš hloupí, proto potřebují stát,“
Toto tvrdenie sa nesmie odmietať . Je totiž pravdivé.

Toto tvrdenie treba preformulovať :
„lidé jsou příliš hloupí vďaka štátu, a proto treba stát odstraniť“ . Aby tí ľudia nadobudli rozum.

Tieto detaily - to nie je iba hra so slovami. Tieto detaily presne vystihujú pomery, a náprava týchto pomerov musí rešpektovať tieto detaily.

Je smutné, že si tu svoje "múdrosti" píšem iba tak sám pre seba. Asi trpím samomluvou.....

etatista

Re: zde jen vyvracím tvrzení „lidé jsou příliš hloupí, proto potřebují stát,“

Môžeš zachovať pokoj, až tak sám tu nie si, pravidelne sa sem chodím na teba pozrieť, aby som si overil v akom štádiu je tvoja psychická porucha :-)

Roker

Re: zde jen vyvracím tvrzení „lidé jsou příliš hloupí, proto potřebují stát,“

Jo takhle... Takže každý, komu se zajídá ta "nezjištná starost státu o mé blaho" a raději by se o své blaho staral sám, trpí psychickou poruchou? Zajímavé, pokračuj...

etatista

Re: zde jen vyvracím tvrzení „lidé jsou příliš hloupí, proto potřebují stát,“

Vieš veľké hovno o tom, čo si myslím a na čo som narážal, takže sa mnou len zbytočne zdržiavaš :-)

menew

Kdo že je tu letadlo?

"Dále platí prosté ekonomické, že pokud někdo jde a dá za něco peníze, tak potom ta věc pro něj má hodnotu. A naopak, pokud své peníze do něčeho není ochotný dát, znamená to, že pro něj ta věc hodnotu nemá."

Je to prosté, no :) na to že Mára s Ludvou nemaj žádnou teorii o hodnotě, tim pojmem docela švihaj kolem sebe.

Šíma - arogantní ... humus... Rothbard - arogantní ... humus ... Mises - arogantní... ta arogance je přitažlivá, zvláště když se člověk může arogantně rozčilovat a volat do nebe, jak jsou ostatní arogantní :)

Tak počti tady taťku, v souvislostech:

"Liberalismus se zaměřuje výhradně na materiálno… Snaží se jen vytvořit vnější blahobyt, protože ví, že vnitřní, duševní bohatství se k člověku nemůže dostat zvenčí, ale jen z jeho vlastního srdce.“ Ludwig von Mises: Liberalismus

tamtéž str47: "Nelze učinit lidi šťastnými proti jejich vůli" ... předpokládám, že kontradikci neuvidíš a budeš relativisticky :)) tvrdit, že "Blahobyt a štěstí" jsou pojmy zcela bez průniku.

Nevadí, další perla z tohoto díla, no spíš brožury, ale spíš letáku:

"Většina lidí ani nemá ono duševní nadání, jež je nutné k proniknutí do přece jen složitých problému společenského života a již vůbec nemá sílu potřebnou k tomu, aby byla přinesena dočasná oběť, z níž se skládá každé sociální jednání."

Mě to teda přijde jako jasný pochcání "všech"... a těžkej postoj "všichni jste idioti, jenom já letadlo"... což je mimochodem pro tvé upřesnění postoj, nikoli argument ;)

Já vím, že je přitažlivý mít v rukou něco, čím se můžeš, jakkoli pouze "argumentačně" povyšovat nad "chátru"... hele nic jinýho to neni
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed