Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Život na vsi: luxus, na který vám přispívají druzí

přidat komentář zpět na článek

Choakinek Podruhé

Nesmyslný článek

Tak to vypadá, že budu muset vystavit server Mises.cz zdrcující kritice, protože to se fakt nedá číst.

Toto je typický článek úplně o ničem. Vezme se nějaká jedna věc a vystaví se kritice jev, že ta věc se dotuje. To je celé špatně.

Ve skutečnosti naše úvahy o stavu světa musí začít v realitě ryze svobodné ekonomiky. Totiž jde o to, že dnes může být něco zhola likvidováno působením jiných, masivně dotovaných věcí (popř. vlivem dalších státních zásahů) a pak tedy, dotuje-li se to, co je likvidováno, paradoxně se stav té věci/jevu může přiblížit více stavu, který by byl v ryze svobodné ekonomice, než kdyby se to nedotovalo.

libertarian

Re: Nesmyslný článek

Nielen nezmyselný, ale hlavne demagogický.

Autor zrejme nikdy nežil na dedine.
Stručne :

citát : "Bohužel takovou úvahu nemůže obyvatel vesnice (nejen on samozřejmě) provést, protože neví, kolik ho vlastně cesta do práce stojí."
Z dediny -
Do práce chodím autom, a platím šialenú spotrebnu daň na benzín.
Mesto
Väčšina cestuje do práce DOTOVANOU mestskou dopravou.
Teda mešťania NEVEDIA, KOĽKO ich doprava stojí.


"Jestli je život na venkově v průměru dražší, kde na něj malé obce berou? Stát jim nadělí."
Hovno nadelí.
V dedine nie je kanalizácia ani plyn, ani centr. zásob. teplom . Všetko - nedotované-si platím sám .
V meste je za socíku štátom postavená kanalizácia, plyn, CZT, .... všetko. DOTOVANÉ je mesto.V meste ľudia žerú potraviny bohato dotované EU.
Na dedine ešte spusta ľudí si vyraba potraviny BEZ DOTÁCII sama.

Na dedine kopa ľudí chodí k lekárovi 3 x za život.
V zasmradenom vystresovanom meste ľudia strávia u lekára desatinu života.

Ten článok je fakt blbý.

Wanton

Re: Nesmyslný článek

Já ještě přidám, že na vesnici se služby poskytují nezdaněné - sousedskou výpomocí.

Ve městě je vše dražší, i když mnoho živnostníků dělá na "poločerno" - zaplatíte jen materiál s DPH, abyste měl záruku, zbytek hotově na ruku bez DPH.

libertarian

Reakcie odjinud

Nuž, možno je to náhoda, ale na PravomProstoru sa väčšina komentárov k tomuto článku začínala takto :

Daja 21.11.2017 08:21:20 Odpovědět
Bože to je blivajz! Ani nemá cenu se k tomu více vyjadřovat.

horal3310 21.11.2017 08:35:26 Odpovědět
Takový blábol jsem nečetl ani nepamatuji. Nevím přesně co má autor v hlavě ale přesně vím že mozek to není. To je asi tak jediné co se k článku dá říct. :wacko: :negative:


Pavel (pkw) 21.11.2017 08:50:23 Odpovědět
Stručně řečeno, je to vůl B-)


Radek 21.11.2017 08:55:01 Odpovědět
Zdroj mises.cz je obvykle dobrý. Autor tohoto článku je ovšem dement, který vůbec netuší, co život na vesnici znamená.

-----------------------------------------
A toto sú štyri po sebe idúce komentáre. Ostatné veľmi podobné.
Ak sa libertariani budú predstavovať takýmito názormi, tak libertarianstvo v hlavách ľudí dokonale zdiskreditujú.
Je smutné,že sa libertariani a ich weby absolutne vyhýbajú a ignorujú spústu aktuálnych udalostí, ktoré doslova ohrozujú životy ľudí a celú civilizáciu. A venujú sa takýmto pochybným úvahám.

Vladislav Veselý

Pohled z vesnice

Z hlediska vesnice bych zde preferoval trochu jiný úhel pohledu. Neustálé progresivistické výmysly ničí tradiční život na vesnici a ztěžují lidem život a v neposlední řadě prodražují život na venkově. Proto i např. ten negativní pohled na Pražáky, kteří zase něco blbého vymysleli. Zvyšování všudypřítomné byrokracie a regulací, drakonické pokuty za jejich porušení, zavedení EET, i kde není signál, zákaz kouření v hospodě, kam skoro nikdo nechodí, zabijačky bez příbuzných, dotování řepky, dotace na asfaltování lesních cyklostezek, omezování držby zbraní, atd... Žít a nechat žít.

A souhlas s libertarianem, že tady chybí současná a i více ekonomická témata. Bez konkrétních aktuálních praktických příkladů není šance zaujmout širší publikum. Na http://www.mises.org mi přijdou články mnohem zajímavější.

Zatím trochu zklamání je i oživení Liberálního Institutu, ale snad se to tam ještě rozjede. Témata jsou. http://libinst.cz/listopadove-ohlednuti-oslava-ceskeho-pasu-robotu-kuchyni/

marcusant

Souhlas

Děkuji autorovi za odvahu říkat věci nahlas (tedy napsat a podepsat). Podle diskuse je zjevné, kolik je tu ve skutečnosti socialistů, kterým 1+1 nedává 2. Je smutné, jak nezvládnuté emoce zatemňují rozum. Neklesejte na mysli autore, pište dál, snad jim to jednou dojde.

Přemek

Autor má za pět.

Předně, soudit na život na vesnici podle toho, jaké jsou dotační toky, je dětinské a nesmyslné. Tupá víras v autorovu pravdu by vedla k závěru, že vylidňování venkova je vlastně žádoucí jev. Ve skutečnosti jde o to, jak jsou oceńovány zdroje a produkty měst a vsí. Dokud se městští lenoši nenaučí akceptovat venkovskou dřinu při propdukci potravin, které alespoň mají trochu nezbytných enzymů a dalších látek k potřebnému metabolismu a toto poznání vtělit do svých cenových preferencí, bude nutno přerozdělit z měst (kde sídlí virtuálnmí složka donedávna ještě výnosné ekonomiky) část zde vytvořeného důchodu a přesunout ji na venkov formou dotací zemědělcům. Osobně doporučuji každému, kdo na vlastní kůži nepoznal, co obnáší pravidelná zemědělská činnost, aby se alespoň zastyděl, když ne se poučil a pochopil.

Přemek

Re: Souhlas

Nadšení je emotivní lidský projev zpravidla nedoprovázený reacionální reflexí, která se vyznačuje argumentací. Nevím, nakolik to konvenuje zaměření zdejšího webu.

Hynek

Re: Nesmyslný článek

Platíš daň z benzinu, ale ty kilometry cest z vesnic do měst stojí taky celkem dost. Fakt je, že život na vesnici zvyšuje náklady na dopravu, kanalizaci apod. V čistě svobodné společnosti by lidé měli značnou motivaci se přestěhovat do města. Na vesnicích by bydleli lidé, kteří mají rádi přírodu a jsou ochotni se pro to trochu uskrovnit.
Nevím, zda EU ceny potravin spíše nezvyšuje (cla na neevropské zboží, výkupy přebytků).

Hynek

Re: Autor má za pět.

Ano, zdá se, že na venkově žije zbytečně mnoho lidí. Nikdo zemědělce nenutí pěstovat plodiny, pokud se jim to nevyplatí, můžou přestat. Je to čistě jejich problém, lidé jim za to platí v obchodech. Na fyzické práci není nic posvátného.

Hynek

Re: Reakcie odjinud

Ano, je vidět, že na různých webech diskutují lidé na různé úrovni. Tento článek bych nepovažoval za zbytečný. Je zde, dle mého názoru, rozpor mezi dotacemi na podporu životního prostředí a jinými dotacemi, které podporují roztahování lidí do krajiny (alias život na vesnici).

ŠimonM

Re: Nesmyslný článek

Sousedská výpomoc?

Aha, jasně. Takže hlavní tah vesnicí jste si postavili sousedskou výpomocí. To Standa Pánek má doma ve stodole asfaltovací kombajn, Jára přivezl kamion škváry a Janek vytáhl z dílny dva sudy bíle barvy, že? Asfaltku k prasečáku jste si sami svépomocí udělali také a trubky na plynové potrubí jste dělali doma na soustruhu asi..

Autor článku píše o tzv. veřejných statcích přičemž má na mysli, že na vesnici se musí postavit neadekvátně drahá infrastruktura vzhledem k počtu obyvatel.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed