Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Zvýšení DPH: rozdíl mezi námi a Švýcarskem

přidat komentář zpět na článek

Choakinek

Soudruzi...

No jo, ve Švýcarsku totiž netvořili ústavu soudruzi. A o tom to je ,-).

Azzurro

Nechápu to.

Nechápu jednu věc. Je tu tolik chytrých lidí, kteří evidentně problému rozumí a dokážu si představit, že by dokázali zvrátit katastrofu, do které se naše země řítí. Proč to někde jde (Švýcarsko) a proč u nás si vlády dělají, co se jim zamane? Je to profilem národa? Je to tím, že jsme hloupí a 20 let jsme tu volili špatně? A nakonec na to doplatíme? Je mi 40, mám dvě malé děti a jsem ochoten udělat cokoliv, aby jim nevládli rádoby "pravicové" nebo "levicové" vlády, které by je okrádali. Jak to změnit?

Kosik

re: Azzuro

Vznesl jste velice důležité otázky, na které bohužel neexistuje jednoduchá odpověď. Já sám nad tím neustále přemýšlím.
Za prvé do katastrofy se neřítíme jen my, ale celý vyspělý svět.
Za druhé, nemyslím si, že bychom byli jako národ hloupí. Ona "hloupost" hodně souvisí se čtyřiceti lety komunismu, které dokázaly neskutečným způsobem intelektuálně zničit celé generace, což můžeme pozorovat dodnes.
A co se týče posledních dvacet let, je potřeba se zaměřit na systém povinného státního školství (a nejen u nás, např. v USA bylo státní školství zavedeno v 70. letech 19. století a od té doby způsobuje neustále klesající úroveň vzdělání). Odpovězte si na tyto otázky: Ekonomie říká, že za téměř všechny problémy jsou zodpovědny státní zásahy do ekonomiky a vlastně samotná existence státu. Je asi jasné, proč je ekonomie na státních školách tak ignorována. Proč děti neumí přemýšlet, myslet sami za sebe. Proč nevědí jak ekonomika funguje, jak funguje volný trh, jak fungují peníze atd... Pokud je stát opravdu takovým zlem, je jeho hlavním zájmem toto zlo úkrýt a k tomu mu slouží právě státní školy. Nedávno jsem koukal do učebnice občanské výchovy pro 8. ročník, kde byl stát zobrazen jen v tom nejlepším světle, jak ochraňuje ekonomiku, jak chání lidi, jak zajišťuje spravedlnost atd atd... A právě zde leží odpověd na otázku, proč tak špatně volíme.

Jediné, co můžete udělat je co nejvíce šířit myšlenky, které se na těchto stránkách snažíme prezentovat...
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed