Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Sjednocení USB-C kabelů nedává žádný smysl

přidat komentář zpět na článek

Joseph

Inovácia

Častý liberrtariánsky argument proti tomuto nariadeniu je zastavenie pokroku, čo aj v článku zaznelo.
Ale keď sa vo svete prejde na niečo lepšie, prečo by EÚ na to neprešla? Veď firmy by určite tlačili na to, aby sa prešlo na nový kábel.

shaggy

Re: Inovácia

Lebo jednak firmy nebudú motivované vymýšľať niečo lepšie (načo, keď to aj tak nebudú môcť použiť) a ak by sa nejakým zázrakom niečo lepšie objavilo, tak ako si predstavuješ, že tá najjasnejšia a najmúdrejšia EÚ bude postupovať? Rok potom, čo ten konektor bude rozšírený všade inde, budú lobovať firmy, aby mocipáni zmenili svoje nariadenie.
Ďakuje, neprosím.

v6ak

Celkem souhlas, až na to napětí

Mám výtku k tomu napětí. USB power delivery (tj. standard pro napájení přes USB C) má mechanismy, jak si vyjednat napětí, které dodává zdroj, a maximální proud, který může spotřebič brát. Nevidím problém v nabíjení telefonu nabíječkou pro Nintendo Switch, byť je tu teoretická možnost, že dojde k poškození a já se budu hádat s více výrobci, kdo to zvoral. Myslím, že by se ale při připojeni libovolného USB C zdroje s USB C spotřebičem při splnění standardů nemělo stát nic horšího, než že se nedomluví, případně se domluví na malém příkonu a například se jen zpomalí vybíjení baterie. Ano, asi se objeví pár lidí, kteří se budou divit, proč notebooku nestačí zdroj pro telefon.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed