Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Libertariánský výplach #4

přidat komentář zpět na článek

Tomas

Aneb

pravidelna davka deprese

catmouse

Re: Aneb

Uživatel Tomas napsal:

pravidelna davka deprese
Bohuzel presne tak.
Ve Francii navrh zakona ze tajna sluzna muze spehovat koho chce bez povoleni soudu v zajmu národní bezpecnosti. Dalsi akcelerace na ceste do otroctvi.

Joe Doe

Re: Aneb

Uživatel catmouse napsal:


"Ve Francii navrh zakona ze tajna sluzna muze spehovat koho chce bez povoleni soudu v zajmu národní bezpecnosti. Dalsi akcelerace na ceste do otroctvi."


Ale kdepak. Jaká akcelerace? Vždyť je to jen dobře, alespoň podle „plánovačů“, ten kdo je čestný a poctivý, je také nevinný a tak „nemá co skrývat“.

Navíc dnes se tomu korektně říká, cesta k prosperitě a štěstí. Žádný otrok nemá svědomí, proto je mu odepřeno právo vlastnit (některé hmotné statky), zkrátka neví co je pro něj „dobré“..

Svoboda tím přece nebude nijak dotčena, mimo práva na soukromí. Na svém pozemku si může každý majitel instalovat špehovací zařízení jaké chce. „Zcela jistě“ díky tomu klesne počet „porušování NAPu“ ve společnosti a hlavně se rozšíří potenciální okruh korupce soudců o další výhodný kšeft, pardon pravomoci. :)

Joe Doe

Re: Aneb

Uživatel Joe Doe napsal:

...

Oprava překlepu, samozřejmě nepůjde o rozšíření pravomocí soudců (těm budou ponechány), ale tajných služeb. Další speciální privilegia pro širší okruh lidí (více prostoru pro zneužití a korupci). Např. Nečas, Babiš aj. dobře znají..
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed