Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Mám ty prachy v bance, anebo nemám? I: Komerční banka a její obchodní a produktové podmínky

přidat komentář zpět na článek

Matěj Šuster

Hynku,

zdá se mi, že tam trochu mícháš dohromady dvě odlišné věci:

1/ zda vkladatelé věří (mohou se na základě smlouvy oprávněně domnívat), že v bance je dostatek prostředků k tomu, aby si vklad mohli vybrat anebo mohli provádět platební operace.

2/ Zda vkladatelé věří (mohou se na základě smlouvy oprávněně domnívat), že zůstatek jejich účtu se nachází ve fyzické podobě v trezorech bank (100% rezerva).

Viz i tvou větu ze závěru článku:

"Na základě výše uvedeného je většinou zřejmé, že klienti se mohou oprávněně domnívat na základě obchodních a produktových podmínek Komerční banky, že mají vlastní fyzické peníze (bankovky a mince) uložené na svém účtu v podstatě ve velmi brzké době k dispozici pro výběr hotovosti."

-

Samozřejmě, že každý klient věří, že prostředky na jeho účtu jsou "v podstatě ve velmi brzké době k dispozici pro výběr hotovosti" (anebo že banka má dostatek prostředků k tomu, aby prováděla platební operace klientů dle jejich pokynů).

Ale je zavádějící hovořit o "vlastních fyzických penězích uložených na svém účtu": jako pominu-li majitele obchodů, tak asi málokdo dnes nosí do banky hotovost a ukládá ji tam na svůj účet; mzdu i jiné příjmy dostává bezhotovostně. ;)
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed