Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Život v kolektivismu II - Táta

přidat komentář zpět na článek

libertarian

poučné......

Poučné. Pre každého, kto sa chce poučiť.
"Táta" z príbehu je velmi podobný môjmu otcovi. A ja dakujem môjmu otcovi za poskytnutie nenahraditelného zdroja poučenia - vysielania rádia Slobodná Europa. Pre mna začalo toto vysielanie ako doplnok k materskému mlieku, pokračovalo ako doplnok k štúdiu na VŠ, a skončilo až pádom toho PREDOŠLÉHO socializmu. Základy môjho ekonomického myslenia položil Sláva Volný z radia SE. Je až neuveritelné, že DNEŠNÁ "slobodná" europa už v ekonomii čerpá viac z Marxa. (aj ked mierne korigovaného).

Článok pana Fialu je príjemnou spomienkou na mladosť pre tých, ktorí z toho kus prežili. Pre ostatných ......... neviem..... .. ...Mam obavu, že nepochopia pointu. ...
Asi to pochopia tak, že socializmus = FUJ , europska demokracia = super .
-
Omluvam sa za použitie CAPS LOCK. Fakt to nebolo myslené ako "řvaní".

Petr Málek

Re:

Opět super výstižný článek, jen tak dál :)

mnumerato

moc pěkně napsáno

díky!

HynekRk

Výborné

Výborný vhled do tehdejší společnosti.

Mohyla

Dekuji

Vzhledem k tomu, ze jsem narozeny az po listopadu, tak jsem skutecne vdecny za pohled do minulosti nejen z ek. hlediska, toho jsem nacetl pomerne dost. Clanky mi pomohly si tehdejsi dobu predstavit a predevsim najit podobnosti se soucasnym systemem, zase nejen z ek. pohledu.

Nebal bych se, ze z toho nekdo z mladsich usoudi, ze demokracie vitezi. Doufam, ze se autor jeste kompletne nevypsal a planuje dalsi pokracovani.

P.S.: Omlouvam se za diakritiku a pripadne preklepy, pisu to z mobilu.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed