
For a New Liberty: Národní obrana
Mises.cz: 14. dubna 2013, Murray N. Rothbard (přidal Honza Chromec), komentářů: 52
Nyní se dostáváme k něčemu, co je obvykle finálním argumentem proti libertariánskému postoji.
Mises.cz: 14. dubna 2013, Murray N. Rothbard (přidal Honza Chromec), komentářů: 52
Nyní se dostáváme k něčemu, co je obvykle finálním argumentem proti libertariánskému postoji.
Mises.cz: 13. dubna 2013, Matěj Šuster, komentářů: 0
Roosevelt se v rámci prezidentské předvolební kampaně v roce 1936 silně otočil doleva. Jeho volební kampaň se téměř změnila v třídní boj.
Mises.cz: 12. dubna 2013, Robert Blumen (přidal Pavel Procházka), komentářů: 20
Pokles cen, to zní velmi dobře, zvláště pokud máte bokem nějaké peníze a uvažujete o velkém nákupu. Ale s dalším hledáním na Googlu vyjde najevo, že se jedná o naivní a prostoduchý závěr.
Mises.cz: 11. dubna 2013, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 0
Hotman varoval, že předání moci lidu panovníkovi nemůže být nikdy trvalé či nezvratné. Na druhou stranu mají lidé a jejich vlastní těla právo na neustálý dohled nad panovníkem a stejně tak na vzetí jeho moci, a to kdykoliv.
Mises.cz: 10. dubna 2013, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 0
BTC, nová publikace, odznáčky a sleva!
Mises.cz: 10. dubna 2013, Branislav Majerník, komentářů: 1
Having looked at monetary policy from both sides now, I can testify that central banking in practice is as much art as science. Nonetheless, while practicing this dark art, I have always found the science quite useful. -Alan S. Blinder
Mises.cz: 09. dubna 2013, HynekRk, komentářů: 6
Zkušenost ukázala, že keynesiánská léčba nezaměstnanosti (snížení reálných mezd nárůstem všeobecné cenové hladiny) selhává: pracovníci se naučili požadovat takové zvýšení, které jim minimálně vynahradí pokles kupní síly jejich peněz.
Mises.cz: 08. dubna 2013, Murray N. Rothbard (přidal Honza Chromec), komentářů: 22
Nakonec jsme se nechali následující problém: co když by policie nebo soudci a soudy byly prodejné a předpojaté – co když by směřovaly svá rozhodnutí například ve prospěch obzvláště majetných klientů?
Mises.cz: 07. dubna 2013, Dominik Stroukal, komentářů: 6
V moderních dějinách podnikatel usiluje o konkurenční výhodu ve dvou rovinách; v tržní rovině snižováním cen či inovací a v rovině politické prosazováním monopolních výhod. Druhá rovina je v demokratickém prostředí obvykle spjata s nutností prezentovat soukromé zájmy jako zájmy veřejné.
Mises.cz: 06. dubna 2013, Matěj Šuster, komentářů: 0
Předchozí část této série článků jsme zakončili tím, že se slibné oživení amerického hospodářství, k němuž došlo po Rooseveltově devalvaci dolaru, v září 1933 opětovně zastavilo. Znovu se rozběhlo až koncem léta 1935.
Mises.cz: 05. dubna 2013, Ludwig von Mises (přidal Vladimír Krupa), komentářů: 1
Žádné jiné povolání pro mne nebylo tak přitažlivé jako universitní profesor. Brzy jsem poznal, že kvůli svým politickým názorům nikdy řádnou profesuru na německé universitě nedostanu.
Mises.cz: 04. dubna 2013, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 0
Koperník také stal prvním člověkem, jenž jasně představil „kvantitativní teorii peněz“, teorii o tom, že ceny se mění přímo s nabídkou peněz ve společnosti. Učinil tak třicet let před Azpilcuetou Navarrem a bez stimulu v podobě inflačního přísunu kovů z Nového světa.
Mises.cz: 03. dubna 2013, Barbora Ivanská, komentářů: 40
Překvapivým jevem, který mě inspiroval k napsání následujícího, lehce kritického, textu, je způsob, jakým někteří libertariáni s lehkostí (a možná i bez rozmyslu) zahazují svou individualitu.
Mises.cz: 02. dubna 2013, Jakub Skala, komentářů: 22
Ekonomové všechno ví, všechno znají a všude byli dvakrát.
Mises.cz: 01. dubna 2013, Urza, komentářů: 10
Protože se poslední dobou ukazuje, že zpravodajské servery neuspokojují dostatečně poptávku spotřebitelů, kolektiv mises.cz se usnesl, že se z našeho serveru stane právě server zpravodajský.
Mises.cz: 31. března 2013, HynekRk, komentářů: 1
Starobince jako takové jsou institucí velmi starou a ve Velké Británii se vyskytovaly dlouho před 19. až 20. stoletím, o kterém tady píšeme. Péče o přestárlé byla především církevním podnikem.