
Rozhovor s Jörgem-Guidem Hülsmannem
Mises.cz: 09. července 2012, Lukáš Kovanda, komentářů: 64
Šéf americké centrální banky se v posledních dvou letech systematicky plete v každém ze svých posouzení ekonomické situace.
Mises.cz: 09. července 2012, Lukáš Kovanda, komentářů: 64
Šéf americké centrální banky se v posledních dvou letech systematicky plete v každém ze svých posouzení ekonomické situace.
Mises.cz: 08. července 2012, Jakub Skala, komentářů: 14
I dnes můžeme nalést celá odvětví, kde je státní činnost zanedbávána.
Mises.cz: 07. července 2012, Mises.org (přidal Petr Málek), komentářů: 10
Teorie racionálních očekávání představuje jeden z nejatraktivnějších protiargumentů. Podle tohoto pohledu by ABCT mohla vysvětlit maximálně první kolečko cyklu v historii, případně možná ještě několik dalších.
Mises.cz: 06. července 2012, Mises.org (přidal Petr Málek), komentářů: 32
Teorie racionálních očekávání představuje jeden z nejatraktivnějších protiargumentů. Podle tohoto pohledu by ABCT mohla vysvětlit maximálně první kolečko cyklu v historii, případně možná ještě několik dalších.
Mises.cz: 05. července 2012, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 8
Většina Xenofónových nastínění byla obvyklým helénským opovrhováním prací a obchodem a vyzvihováním zemědělství a umění války, dohromady s voláním po masivním zvýšení vládních programů a zásahů do ekonomiky.
Mises.cz: 04. července 2012, Lawrence W. Reed (přidal Jakub Skala), komentářů: 48
Na počátku 20. století vláda na všech úrovních ve Spojených státech požadovala okolo pěti procent příjmu fyzických osob. O sto let později je to více než čtyřicet procent – to je osminásobný nárůst.
Mises.cz: 03. července 2012, Lukáš Kubec, komentářů: 106
Zastáncům kapitalismu a volného trhu je mnohdy od intervencionistů nadáváno do elitářů, kteří chtějí pomoci jen nejbohatší desítce a ostatní ožebračit. Nic nemůže být vzdálenější pravdě.
Mises.cz: 02. července 2012, Tomáš Listík, komentářů: 1
Ve dnech 13.-17. srpna se na půdě vysoké školy CEVRO Institut koná mezinárodní letní škola „Classical Liberalism in Philosophy, Economics and Politics“, která je organizována ve spolupráci s kolegy z Ohio University.
Mises.cz: 02. července 2012, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 37
Základním omylem tohoto rozšířeného klišé je zmatení mezi technologií a takovými aspekty lidského života, jakými jsou morálka či politické principy.
Mises.cz: 01. července 2012, Ondřej Moravec, komentářů: 40
USA jsou s oblibou prezentovány jako vzor svobodné země či společnosti, alespoň po stránce ekonomické. Avšak i ekonomická svoboda v USA je víceméně historií.
Mises.cz: 30. června 2012, Mises.org (přidal Josef Tětek), komentářů: 9
Když odpůrci volného trhu křivě obviňují kapitalismus ze znečištění, ekonomických krizí a válek, je to samo o sobě nepříjemné. Ať už jsou však taková obvinění jakkoli mylná, alespoň se zaměřují na nepochybně negativní věci. Neuvěřitelné ovšem je, když je trh obviňován z konání dobra.
Mises.cz: 29. června 2012, Dailyanarchist.com (přidal Jakub Skala), komentářů: 33
Určitě jste slyšeli tuhle výmluvu již mnohokrát: „Já jenom dělám svou práci.“ Je to hláška, která vytáčí milovníky svobody a spravedlnosti a často slouží jako obrana mizerů.
Mises.cz: 28. června 2012, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 12
Mises.cz: 28. června 2012, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 6
Aby srovnal elity a masy do řady, instruoval Platón filozofy, aby o sobě šířili „milosrdnou“ lež, že jsou potomci bohů, zatímco ostatní třídy jsou z podřadných rodů. Svoboda slova byla, jak lze očekávat, pro Platóna nepřijatelná.
Mises.cz: 27. června 2012, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 23
Po pádu banky Lehman Brothers ve Spojených státech amerických na podzim roku 2008 se rozšířila finanční krize do mnoha dalších zemí a neminula ani Island. Tato malá severská ekonomika utrpěla opravdu znatelný šok a pokles.
Mises.cz: 26. června 2012, Dominik Stroukal, komentářů: 32
Naštěstí ještě existují země, kde státní zásahy do ekonomiky nenabývají drakonických rozměrů.