
Moje zkušenost s anglickou policií
Mises.cz: 08. října 2011, Jan Mašek, komentářů: 10
Anglická policie provádí průzkumy spokojenosti zákazníků. Mají zákaznící radost?
Mises.cz: 08. října 2011, Jan Mašek, komentářů: 10
Anglická policie provádí průzkumy spokojenosti zákazníků. Mají zákaznící radost?
Mises.cz: 07. října 2011, Louis E. Carabini (přidal Josef Tětek), komentářů: 0
V roce 1971 vyšla kniha Johna Rawlse A Theory of Justice, která se okamžitě stala bestsellerem s více než čtyřmi sty tisíci prodanými výtisky. Rawls argumentuje, že si člověk nezaslouží plody, které mu přináší jeho vrozený talent.
Mises.cz: 06. října 2011, Root, komentářů: 6
Znárodňování životů obyvatel Evropy postoupilo na další level. Tentokrát se státy rozhodly lidem nařizovat, co mají jíst, aby to bylo státu ku prospěchu.
Mises.cz: 05. října 2011, Jakub Skala, komentářů: 8
Žlutá, zelená a modrá, to jsou barvy pojízdných chrámů nového náboženství. Recyklace je bohem a ochránci brouků kněžími. Stojí ale tato víra na pevných základech?
Mises.cz: 04. října 2011, Walter Block (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 41
Kdyby se menšinám podařilo prosadit zákon, který vyžaduje růst mezd všem členům odborů na desetinásobek, podařilo by se jim odbory prakticky zlikvidovat. Členství v odborech by strmě klesalo. Zaměstnavatelé by vyhodili všechny odboráře. Pokud by to neudělali, zbankrotovali by.
Mises.cz: 03. října 2011, Mises.org (přidal Ondřej Moravec), komentářů: 16
Johnny Carson by si mohl zavtipkovat o ekonomice, že „Inflace je dnes tak zlá… že se penny prodává za dva centy.“
Mises.cz: 02. října 2011, The Freeman (přidal Jakub Skala), komentářů: 5
Socialistická ideologie je zásadně odlišná a uboze selhala všude v Africe, kde byla implementována. Státní vlastnictví, kontroly a intervence nikdy nebyly součástí afrického ekonomického dědictví.
Mises.cz: 01. října 2011, The Freeman (přidal Jakub Skala), komentářů: 1
Afrika zůstává tajemným paradoxem: kontinentem bohatým na minerální zdroje, a přesto tak zoufale chudým. Ale tento paradox je pouze umělý: Afrika je chudá, protože není svobodná.
Mises.cz: 30. září 2011, Louis E. Carabini (přidal Josef Tětek), komentářů: 0
V podstatě všechny politické tábory souhlasí se zásahem do osobních záležitostí; liší se pouze v názoru, kde je takový zásah vhodný a kde už vhodný není.
Mises.cz: 29. září 2011, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 11
Ludwig Heinrich Edler von Mises se narodil 29. září 1881 - tedy přesně před sto třiceti lety. Mises byl celoživotním zastáncem klasického liberalismu, a to i navzdory tehdejšímu nepřátelskému prostředí k těmto myšlenkám.
Mises.cz: 28. září 2011, HynekRk, komentářů: 0
Poměr státu k železnicím prošel v Českých zemích za starého Rakouska (později Rakouska-Uherska) složitým vývojem a několika etapami. Zatímco úplně první železnice byly soukromými podniky, již záhy začaly vznikat i železnice státní.
Mises.cz: 27. září 2011, Walter Block (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 103
Zásadním omylem je předpoklad, že je na světě určité množství práce, která se musí udělat. Ekonomický pohled, jenž se někdy nazývá „omylem pevně daného množství práce“ (lump of labor/jobs fallacy), říká, že lidé na celém světě potřebují vykonat pouze omezené množství práce.
Mises.cz: 26. září 2011, Arsen Lazarevič, komentářů: 0
Anatole Kaletsky, hlavní ekonomický komentátor britských Timesů, patří k osobnostem, které určují, jak a o čem se bude v jejich oboru mluvit. Jím formulovaná témata samozřejmě mohou vyvolávat a čas od času také vyvolají kontroverzní reakce.
Mises.cz: 25. září 2011, Lukáš Kubec, komentářů: 33
Lidé mají dostat karty (cosi jako platební karty), ze kterých budou čerpat sociální dávky. Kartami budou přímo platit. Dle ministerstva to prý povede k menšímu zneužívání dávek a jejich větší kontrole.
Mises.cz: 24. září 2011, Roderick T. Long (přidal Jakub Stračina), komentářů: 50
30-ročný mladý muž má dobrú prácu, slušne zarába, ale rozhodne sa neplatiť $200 alebo $300 mesačne za zdravotnú poistku. Je zdravý a verí, že ju nepotrebuje. Potom sa ale stane niečo strašné a zrazu ju potrebuje. Kto to zaplatí, ak sa napríklad dostane do kómy?
Mises.cz: 23. září 2011, Louis E. Carabini (přidal Josef Tětek), komentářů: 10
Majetek jednoho člověka se může k druhému člověku dostat buď dobrovolně, tj. obchodem, či nedobrovolně, tj. krádeží. Při dobrovolném převodu obě strany transakce bohatnou, protože každá strana hodnotí předmět získaný obchodem výše, než předmět, kterého se v rámci transakce vzdává.