
Analýza rozhovoru s premiérem
Mises.cz: 18. ledna 2011, Petr Mach, komentářů: 12
Volili jste ODS, protože slibovala, že nebude zvyšovat daně? Pak asi nevěřícně kroutíte hlavou. Já tedy nevěřícně hlavou kroutím, a to jsem je nevolil.
Mises.cz: 18. ledna 2011, Petr Mach, komentářů: 12
Volili jste ODS, protože slibovala, že nebude zvyšovat daně? Pak asi nevěřícně kroutíte hlavou. Já tedy nevěřícně hlavou kroutím, a to jsem je nevolil.
Mises.cz: 17. ledna 2011, Jaroslav Brychta, komentářů: 3
V posledních měsících čím dále tím více sílí názory, že je to právě nedostatečná regulace finančních trhů a deregulace z posledních let, která způsobila současnou ekonomickou krizi. Aby se tato krize víckrát neopakovala, je údajně zapotřebí tuto regulaci podstatně zpřísnit.
Mises.cz: 16. ledna 2011, Lukáš Kubec, komentářů: 9
O krizi toho bylo napsáno již mnoho. Pojďme se však nyní podívat na trochu „jiný“ pohled na to, proč je tu krize a zda-li bychom se z ní měli snažit dostat. A co krize znamená do budoucna.
Mises.cz: 15. ledna 2011, Arsen Lazarevič, komentářů: 7
Udatní rytíři z Evropské centrální banky vyrážejí do boje s inflační příšerou. „Poněkud přitom opomíjí zmínit, že za růstem cen stojí právě oni,“ upozorňuje ekonom a bývalý zaměstnanec ČNB Jan Havel.
Mises.cz: 14. ledna 2011, Josef Tětek, komentářů: 0
Důsledkem rozhodnutí americké Securities and Exchange Commission zavést specifický status NRSRO pro vybrané ratingové agentury bylo stvoření kartelu, který po třiceti letech existence přispěl ke vzniku údajně největší krize od Velké deprese.
Mises.cz: 13. ledna 2011, Ondřej Moravec, komentářů: 13
Jaký je rozdíl mezi deseti lidmi na party u mě doma a deseti lidmi na party v soukromém baru?
Mises.cz: 12. ledna 2011, Lukáš Kubec, komentářů: 3
Děti z onoho „divokého kapitalismu“ 19. století produkovaly — a vytvářely bohatství. Bohatství, díky kterému dnešní děti pracovat nemusí.
Mises.cz: 12. ledna 2011, Mark Thornton (přidal Peter), komentářů: 0
Federálny rezervný systém môže dočasne oklamať trh. Trh sa však nakoniec vždy vráti do reálnych hodnôt.
Mises.cz: 11. ledna 2011, Jakub Skala, komentářů: 35
Děti pracují, protože chtějí více peněz. Když jim to státní úředník zakáže, tak jim nijak nepomůže.
Mises.cz: 10. ledna 2011, Ondřej Moravec, komentářů: 3
Všichni už vědí, že zdaleka největší množství nových peněz dnes vzniká při poskytování úvěrů obchodními bankami nebankovním subjektům (tzv. úvěrová expanze).
Mises.cz: 09. ledna 2011, František Vilím, komentářů: 15
Praxeologické zákony, které můžeme vypozorovat u jednajícího člověka, stejně jako přírodní zákony velmi rychle zamezí neefektivní produkci.
Mises.cz: 08. ledna 2011, Jaroslav Brychta, komentářů: 2
V době kdy se oči celého světa upírají na evropskou dluhovou krizi a problémy Řecka, Irska, Portugalska, nebo Španělska, schyluje se již několik let k další fiskální katastrofě, která se odehrává v Japonsku.
Mises.cz: 07. ledna 2011, Robert P. Murphy (přidal Peter), komentářů: 1
Umelo nízke úrokové sadzby môžu viesť k euforickému boomu, ale ten nevyhnutne vystrieda pád.
Mises.cz: 06. ledna 2011, Ondřej Moravec, komentářů: 2
Co je tedy penězi dnes? Všichni to vědí. Zčásti barevné papírky s čísly beze smyslu a „hrdiny národa“, zčásti účetní zápisy v účetních knihách finančních institucí, zejména bank.
Mises.cz: 05. ledna 2011, HynekRk, komentářů: 1
V závěrečném díle se zaměříme na Masarykovy postoje a názory k pozemkové reformě a hospodářské politice státu. Nezapomeneme připsat také závěr.
Mises.cz: 04. ledna 2011, Juraj Šeffer, komentářů: 39
Problém štátnych zásahov v otázke peňazí